Νίκη με την υπογραφή των Γούση & Μπαλούλη

Στις νίκες και παράλληλα εντός τετράδας ανόδου επέστρεψε ο Αστήρ Νέου Περιβολίου, κερδίζοντας με το εμφατικό 4 – 1 τον Αετό Αετολόφου στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Τον τίτλο του MVP της συνάντησης μοιράστηκαν οι Γούσης και Μπαλούλης. Ο πρώτος πέτυχε ένα τέρμα και μοίρασε στον Μπαλούλη άλλα δύο, από τα τρία που πέτυχε συνολικά ο δεύτερος στην αναμέτρηση.

Η ομάδα του Βασίλη Δραγατζίκη επικράτησε αυτής του Χρήστου Ηλιάδη, φτάνοντας τους 23 βαθμούς και “σκαρφαλώνοντας” στην 4η θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. Από την άλλη, η ομάδα του Αετολόφου έμεινε στους 13 πόντους, χάνοντας μια θέση στο βαθμολογικό πίνακα, μετά και τη νίκη της Δόξας Ομορφοχωρίου επί της Ομόνοιας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Θέμης Γούσης με πέναλτι, το οποίο νωρίτερα είχε κερδίσει ο ίδιος. Σκορ το οποίο αποτέλεσε και το αποτέλεσμα του πρώτο μέρους.

Στην επανάληψη και την εκκίνηση αυτής, με το καλημέρα ο Μπαλούλης με πλασέ στη κίνηση μετά από πάσα του Θέμη Γούση, έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 65′ με σουτ του Ηλία Τζουβάρα, μειώνοντας προσωρινά στο σκορ σε 2 – 1.

Στο 71ο λεπτό μετά πάσα του Θέμη Γούση, ο Δημήτρης Μπαλούλης ήταν αυτός που ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 82ο λεπτό σημείωσε χατ – τρικ μετά από κάθετη πάσα του Τζέκα.

Αστέρας Νέου Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Καρακυρίτσης, Ζιόμπουρας, Νασιούλας, Ψάρρας, Κοκότσικας, Χατζόπουλος, Αργύρης, Κωσταρέλλος Μ. (46′ Σταμάτης), Μπαλούλης, Τζέκα, Γούσης.

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Καρέτσος, Λάχο Αλ. (46′ Τζουβάρας Ι.), Καραντώνης, Ηλιάδης, Σταμούλης, Τζουβάρας Ηλ., Στεφανούλης (75′ Παρλάντζας), Καράτζιος, Κασίδας, Ανδρέου, Λάχο.