Νίκη – μια «ανάσα» από τη κορυφή για Α.Α.Α.

Τη νίκη με 3 – 1 επί του Λαρισαϊκού, πανηγύρισε ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων «χτίζοντας» ένα σερί τεσσέρων νικών (μαζί με το Κύπελλο) και φτάνοντας μια «ανάσα» από τη κορυφή του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Ατρόμητος με τη νίκη του αυτή έφτασε του 13 βαθμούς και είναι πλέον στη δεύτερη θέση και έναν βαθμό πίσω από τη πρωτοπόρο Α.Ε. Βουναίνων. Από την άλλη, η ομάδα του Λαρισαϊκού έμεινε στους τρεις βαθμούς και τον «πάτο» της βαθμολογίας του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου άνοιξε το σκορ από νωρίς. Μόλις στο 10ο λεπτό βρέθηκε να είναι μπροστά στο σκορ, χάρις σε τέρμα του Σάκη Δάσσιου με σουτ εντός περιοχής.

Στην επανάληψη και στο 51′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια, ο Χρήστος Κολοβός κέρδισε τον Πατέτσος για το 2 – 0, για να μειώσουν στο 71′ οι φιλοξενούμενοι με τον Κωνσταντά με κεφαλιά, από ασσίστ του Κώστα Δαλαμπύρα και αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 90′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ανδρέας Τσιρβούλης. Την παράβαση νωρίτερα είχε κερδίσει ο Μπελάγιας από τον Μπρατάν.

Ατρόμητος Αγ. Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Ντουρουντάκης (75′ Γκούγκλας), Κατσογιάννης (58′ λ.τ. Μπισμπιγιάννης), Μπακαρτζής, Παναγιώτου, Κολοβός (68′ Μητρακούλης), Τίκας, Μπελάγιας, Αμαρλαριώτης, Τσιρβούλης, Δάσσιος (53′ λ.τ. Δοξαριώτης).

Λαρισαϊκός (Νίκος Ανδρέου): Πατέτσος, Μπρατάν, Μαντζώνης, Καζαντζής (65′ Μικερτζής), Μπαλαμώτης, Κωνσταντάς, Βάρσος, Φωκαΐδης (65′ Γούπος), Μπουμπουνάρας, Δαλαμπύρας, Μανωλόπουλος.