ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ 2015 - 2016 - ΤΣΑΤΣΑΛΙΔΗΣ

Νίκη στο… 90΄για τον Δωτιέα!

Ο Δωτιέας Αγιάς κατάφερε να πάρει τη νίκη έστω και στο τέλος, επικρατώντας του Π.Ο.Ε. εκτός έδρας με 3 – 2 για την 5η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, διατηρήθηκαν στη κορυφή του πρωταθλήματος με 13 βαθμούς, έχοντας για «συγκάτοικο» τον Αχιλλέα Φαρσάλων. Από την άλλη ο Π.Ο.Ε. έμεινε στους 7 βαθμούς και κατέχει την 7η θέση.

Με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα οι φιλοξενούμενοι «άνοιξαν» το σκορ. Ο Αουρέλ Τσακάλι βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και δίχως να το πολυσκεφτεί έκανε το σουτ νικώντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1 – 0.

Ο Δωτιέας Αγιάς όμως δεν σταμάτησε εκεί. Και στο 25ο λεπτό, πήρε προβάδισμα δύο γκολ στο ματς, χάρη σε γκολ του Γιώργου Τσατσαλίδη με εξαιρετικό πλασέ. Μάλιστα οι «κόκκινοι» πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ στο 0 – 2.

Στην «επανάληψη» όμως καρδιοχτύπησαν. Και αυτό γιατί έχασαν το προβάδισμα ασφαλείας που είχαν δεχόμενοι δύο γκολ, πρώτα στο 48΄και μετά στο 71΄. Για να φτάσουμε στο 90΄όταν ο Αλέξανδρος Χαλάτσης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασίλη Ντακούλα σκόραρε και έδωσε τη νίκη στον Δωτιέα με 3 – 2.

Η Σύνθεση

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσότσος): Φαρμάκας, Γούτος Ν., Τσακάλι, Σούλι (80′ Χαλάτσης), Γούτος Ευάγγ., Ντακούλας, Νάτσης, Μπόντε, Παππάς (75′ Γιαννακός), Ραμάι (50′ Φιλιππούλης), Τσατσαλίδης.