Νίκη στο 90’+1′ με τον Βουγλάνη!

Η Λάρισα ’88 έφτασε πολύ κοντά στο να χάσει μία νίκη μέσα από τα χέρια της, όμως χάρη σε γκολ του Κώστα Βουγλάνη κατάφερε και πήρε τη νίκη με 2 – 1 απέναντι στον Απόλλωνα Γαλήνης.

Έτσι, η λαρισινή ομάδα με τη σημερινή νίκη έφθασε τους επτά βαθμούς, ενώ στους έξι πόντους έμεινε ο Απόλλων Γαλήνης μετά και από αυτή την αγωνιστική.

ΜΑΛΛΙΟΣ - ΠΑΖΙΑΝΑΣ

Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες, ενώ στην επανάληψη του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κερδίσουν τους φιλοξενούμενους και στο τέλος να πάρουν τους τρεις πολυπόθητους βαθμούς.

Η αρχή των… γκολ ήρθε στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης. Όταν ο Ηλίας Μπαϊράμης για τους γηπεδούχους με ένα πολύ όμορφο σουτ, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του σχετικά νωρίς στην «επανάληψη».

ΛΕΤΣΙΟΣ - ΨΩΜΙΑΔΗΣ

Ενώ όλα έδειχναν πως η Λάρισα ’88 θα έπαιρνε τη νίκη με αυτό το 1 – 0, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 88ο λεπτό να ισοφαρίσουν. Όμως τη λύση για τη νίκη είχε ο Κώστας Βουγλάνης. Ο οποίος με ένα μακρινό εντυπωσιακό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.

Λάρισα ’88 (Δημήτρης Παπαδημητρίου – Γιώργος Κωνσταντίνου): Τούρλας, Ψωμιάδης, Γεράσης, Σδράλης (15′ λ.τ. Ναστούδης Ν.), Μπαζιάνας, Μπαστούνης, Βουγλάνης, Τζαφάλιας, Ντάμαλης, Κωνσταντίνου Β. (51′ λ.τ. Μπαϊράμης (85′ λ.τ. Ζαχαρούλης Β.)), Μπέρμπερης.

Απόλλων Γαλήνης: Κιλιργιώτης, Κατσικάρης, Κουρέτσος, Μαλλιός, Παππάς, Κλεισιάρης, Γκέκας, Λέτσιος, Σβίλιας, Μιχαήλ, Μποζίκης.