Νίκη 2ης θέσης η Αναγέννηση Ευαγγελισμού!

Νίκη δεύτερης θέσης πέτυχε η Αναγέννηση Ευαγγελισμού, κερδίζοντας με 3 – 1 τον Μύτικα Καλυβίων, «σκαρφαλώνοντας» στη 2η θέση του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας διατηρώντας τον έναν βαθμό της διαφοράς από τον πρωτοπόρο Ροδιακό.

Η ομάδα του Χάρη Νούσια πήρε προβάδισμα νωρίς στο παιχνίδι. Μόλις στο 9ο λεπτό ο Σπύρος Λιούρας κέρδισε πέναλτι από τον Τεγούση. Την εκτέλεση ανέλαβε να μετουσιώσει σε γκολ ο Σιαμαντούρας που δεν αστόχησε για το 1 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν προς στιγμήν αντίδραση. Πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου ισοφάρισαν το παιχνίδι με τον Μπαντή.

Στην επανάληψη όμως οι «πράσινοι» του Ευαγγελισμού βρήκαν λύσεις και κατάφεραν αρχικά να πάρουν και πάλι το προβάδισμα στο σκορ με τον Κότυλης με σουτ μέσα από μεγάλη περιοχή στο 62ο λεπτό, ενώ στο 85′ ο Σιαμαντούρας με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή, έπειτα από γύρισμα του Λαυρέντη Λιούρα, «κλείδωσε» τη νίκη για τους γηπεδούχους.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Χανανάς, Ράτζας, Γραμμένος, Πρακατές (60′ Ζέκα), Φάκας, Ντόκος (55′ Κότυλης), Σιαμαντούρας, Καλογιάννης (46′ Μπουζούκης, Λιούρας Λ., Καρέλας, Λιούρας Σπ. (40′ λ.τ. Τσάτσος).

Μύτικας Καλυβίων (Νίκος Μπουρουζίκας): Στάμος, Μπαντής, Παπακυριάκος, Βαρνάς, Τεγούσης, Νταμπώσης Β., Μπαλούκας, Γκόλτσιος, Νταμπώσης Α., Τσακίρης, Γκαβαλιάγκας.