Νικητής με ανατροπή ο Δαμασιακός!

Τη νίκη με 2 – 1 πανηγύρισε ο Δαμασιακός απέναντι στον Τύρναβο, παιχνίδι το οποίο πήρε με ανατροπή του σκορ και διεξήχθη στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄τοπικής κατηγορίας.

Οι «μπλε» του Νίκου Χρόνη πήραν τη μάχη στο γειτονικό ντέρμπι με αντίπαλο το συγκρότημα του Νίκου Αλεξούλη κι έτσι έφθασαν τους τριάντα οκτώ πόντους, ενώ αντίθετα, ο Τύρναβος έμεινε στους τριάντα ένα βαθμούς ύστερα από το σημερινό ματς.

Μόλις στο 3ο λεπτό της συνάντησης ο Αλέξης Τσούτσας με πλασέ από πλεονεκτική θέση για γκολ βρήκε δίχτυα και έβαλε μπροστά τον Τύρναβο στο σκορ.

Στο 35ο λεπτό του αγώνα τώρα, ο Λούτσος τροφοδότησε τον Θοδωρή Τσιάλτα και ο συνήθης «ύποπτος» του Δαμασιακού πέτυχε ακόμη ένα τέρμα στο φετινό πρωτάθλημα, σημειώνοντας μάλιστα και το 1 – 1.

Στην επανάληψη και στο 66′, ο Κώστας Σουγλής με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ κέρδισε τον Γιώργου Παναγιωτόπουλο, καθώς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων και ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ για τους γηπεδούχους, με το 2 – 1 να μένει μέχρι το φινάλε.

Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Γκουτζουρέλας, Γεωργατζιάς, Ιωαννίδης, Μόκας, Δούκας, Ντόκος, Τσιάλτας (80′ Μούτσιος), Σουγλής Κ. (67′ Μπακαΐμης), Τσεκούρας (57′ Ραπτοτάσιος (90’+2′ λ.τ. Δεληχάς)), Μουσιάρης Δ., Λούτσος.

Τύρναβος 2005 (Νίκος Αλεξούλης): Παναγιωτόπουλος, Λιάκος, Μαυροδήμος, Γαλάνης, Αυλογιάρης, Νάτσης, Γανός, Μπάκος (67′ Καραλής), Γκαντρής, Τζιόλας, Τσούτσας (76′ Ντουνούδης).