Νικητής ο Χείμαρρος με «Αγγλικό» σκορ

Τη μοναξιά της τέταρτης θέσης του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, απολαμβάνει ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης, κερδίζοντας στην έδρα του και τον Αστέρα Νέου Περιβολίου με 4 – 2, συνεχίζοντας την ανοδική του πορεία και πλησιάζοντας τη δεύτερη προνομιούχο θέση.

27 βαθμούς έχει πλέον ο Χείμαρρος που βρίσκεται στο -7 από την δεύτερη προνομιούχο θέση των μπαράζ, ενώ στον αντίποδα η ομάδα του Αστέρα Νέου Περιβολίου έμεινε στους 15 βαθμούς και την 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 13ο λεπτό με κεφαλιά του Γιώργου Πανταζή, έπειτα από ασσίστ του Καρπέτη. Συνέχεια στο σκοράρισμα των γηπεδούχων έδωσε ο Αποστόλης Αργύρης στο 14′ και 19′, με τον Καρπέτη να είναι ο δημιουργός και των δύο αυτών τερμάτων.

Στο 36′ οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, μειώνοντας με τον Μάλτζαρη σε 3 – 1 με κεφαλιά από σέντρα του Μανώλη Κωσταρέλου, σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 79′ ο Κώστας Βουγλάνης μετά από πάσα του Καρπέτη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4 – 1, με τον Λιντέρη να διαμορφώνει το τελικό 4 – 2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 85ο λεπτό.

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Άτσος, Βλάχος, Γκέκας, Σαχινίδης, Βουγλάνης, Τζουλάι (75’ Μπακάλης), Νάτσης, Αργύρης, Καρπέτης (85’ Νταφούλης), Καναβός (65’ Αγγέλης), Πανταζής (60′ Ζαΐμη).

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Δεσπόπουλος, Μάλτζαρης, Νασιούλας, Μπαλατζάρας, Κωσταρέλος Δ., Αθανασίου (38′ Διάλλας), Σταμάτης Γ., Γούσης, Κωσταρέλος Μ., Σταμάτης Αλ. (70′ Τζέκα), Λιντέρης.