Νικητής στο ντέρμπι των ουραγών!

Τη πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ πανηγύρισε ο Κεραυνός Παραποτάμου, καθώς κέρδισε στο ντέρμπι των… ουραγών το Ομορφοχώρι με 1 – 0, χάρη στο τέρμα του Αχιλλέα Βαλώζου.

Με αυτό το τρίποντο, το συγκρότημα του Αχιλλέα Μάντζιαρη πήρε τους τρεις πρώτους βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα ενώ από την άλλη, η ομάδα του Μανώλη Γαραζανάκη δεν έχει πάρει ακόμη βαθμό.

Στο 15ο λεπτό σημειώθηκε το τέρμα όπου χώρισε τις δύο ομάδες. Ο Κορδέλας έκανε τη σέντρα από πλάγια θέση και με κεφαλιά ο Αχιλλέας Βαλώζος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Δόξας Ομορφοχωρίου για το 1 – 0.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Ζήκος από τον κ. Τσιτσιρίκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

Τέλος, ο Κεραυνός θα μπορούσε να είχε πετύχει και τέρμα παραπάνω, όμως οι ευκαιρίες των Μητσογιάννη, Βαλώζου και Βαγγέλη Μπούμπουλη χάθηκαν και το 1 – 0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στο σημερινό ματς.

Κεραυνός Παραποτάμου (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Μαρκεγκάι, Μήλιος, Κίκε, Ζήκος, Γραβάνης, Πάσχος, Κορδέλας, Πραγκαφίλης (90′ Μπούμπουλης Αθ.), Μπούμπουλης Ευάγγ., Μητσογιάννης, Βαλώζος (82′ Ζδράγκας).