Νικητής του ντέρμπι ο Κεραυνός Δένδρων!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από το Κουλούρι ο Κεραυνός Δένδρων, καθώς επικράτησε της τοπικής ομάδας με σκορ 3 – 1 στο ντέρμπι του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Με αυτή τη νίκη το σύνολο του Μίλτου Ταυλαρίδη έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς και «συγκατοικεί» στη πρώτη θέση με τον Όλυμπο Γόννων.

Στον αντίποδα, μπορεί το συγκρότημα του Άρη Κουλουρίου να ηττήθηκε στο εν λόγω παιχνίδι, όμως η ομάδα του Γιώργου Νεράτζη συνεχίζει ψηλά στη βαθμολογία κι έχει δέκα βαθμούς!

Μόλις στο 10ο λεπτό ο Αχιλλέας Καλέσης με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 0 – 1 για τον Κεραυνό Δένδρων, ενώ στο 22′ ο Κώστας Τασιούλας έκανε το 0 – 2.

Στην επανάληψη και στο 50ο λεπτό, ο Δημήτρης Σερδένης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3, ενώ ο Άρης Κουλουρίου μείωσε στο φινάλε και στο 85′ με τον Αποστόλη Καρλιγκιώτη με σουτ από θέση βολής.

Εκτός των γκολ, οι παίκτες των δύο ομάδων είχαν χαμένες ευκαιρίες σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Κουλουρίου και το τελικό σκορ ανέδειξε νικητή στο ντέρμπι της αγωνιστικής τον Κεραυνό Δένδρων!

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Αργυρόπουλος, Αβέλλας (55′ Καρλιγκιώτης Απ.), Καρλιγκιώτης Μ., Μιχόπουλος (70′ λ.τ. Ραπτοτάσιος), Κουρούκας, Νεράτζης, Μοσχοβίτης, Ζαβρής (46′ Χριστοδούλου), Μητρούσιας, Γκόλαντας, Δέλλας.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Κουσάνας (80′ Μπουζούκας), Κωστάκης, Σκριάπας, Τασιούλας, Καλέσης Αχ., Γκαμπέτας (70′ Τσιγάρας), Γκάτης, Καλούπας (46′ Σερδένης), Πέρπερας, Τσούτσος.