Ντέρμπι σε Κουλούρι, Υπέρεια & Ελευθεραί στην Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας!

Το πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας διεξάγεται το ερχόμενο Σάββατο (09/11) και ώρα 15:00 το μεσημέρι.

Τόσο τα παιχνίδια του 1ου όσο και του 2ου ομίλου θα διεξαχθούν το μεσημέρι του Σαββάτου, ενώ ο αγώνας ανάμεσα σε Αιγάνη και Συκούριο θα γίνει το επόμενο μεσημέρι, αυτό της Κυριακής (10/11).

Αρχικά, στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα φιλοξενήσει τη Δόξα Βαλανίδας, ενώ στον Τύρναβο η Ακαδημία θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δένδρων.

Στη Γιάννουλη, η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Σ.Σ. Ραψάνης, ενώ στο «Βιολογικό» της Νέας Σμύρνης ο Πανιώνιος θα αγωνιστεί με τη Πελασγιώτιδα.

Στη Βερδικούσια, η Προοδευτική θα αναμετρηθεί με τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, ενώ στο Κουλούρι ο τοπικός Άρης θα υποδεχθεί τον Όλυμπο Γόννων.

Στον Δρυμό, η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης, ενώ τέλος, το μεσημέρι της Κυριακής (10/11) και ώρα 15:00 το μεσημέρι η Αιγάνη θα φιλοξενήσει στο γήπεδο της τον Κίσσαβο Συκουρίου.

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Ιπποκράτης 09/11 Βαλανίδα
Ακαδημία Τυρνάβου 09/11 Δένδρα
Δήμητρα Γιάννουλης 09/11 Σ.Σ. Ραψάνης
Πανιώνιος 09/11 Πελασγιώτιδα
Βερδικούσια 09/11 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Κουλούρι 09/11 Γόννοι
Δρυμός 09/11 Μαρμαρίνη
Αιγάνη 10/11 Συκούριο

Η Βαθμολογία (7η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      16 – 3   16
2. Δένδρα      18 – 6   16
3. Δήμητρα Γιάννουλης      13 – 4   15
4. Κουλούρι      11 – 9   13
5. Δρυμός      9 – 9   11
6. Πελασγιώτιδα      8 – 6   10
7. Πανιώνιος      10 – 9   10
8. Βαλανίδα      8 – 12   10
9. Συκούριο      12 – 10   8
10. Ακαδημία Τυρνάβου      9 – 12   8
11. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      13 – 15   8
12. Μαρμαρίνη      6 – 8   6
13. Βερδικούσια      8 – 13   6
14. Ιπποκράτης      6 – 9   4
15. Σ.Σ. Ραψάνης      6 – 17   3
16. Αιγάνη      8 – 16   2

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, στο Δίλοφο Λάρισας ο Παναγροτικός Νίκαιας θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στη Ραχούλα η Δόξα θα αγωνιστεί με τον Προμηθέα.

Στην Υπέρεια θα διεξαχθεί ένα εκ των ντέρμπι της αγωνιστικής, με τη τοπική ομάδα να υποδέχεται τα Βούναινα, ενώ στη Γλαύκη η ομώνυμη ομάδα θα φιλοξενήσει τον Απόλλωνα Γαλήνης.

Στη Νέα Πολιτεία, η Αστραπή θα αναμετρηθεί με την Αναγέννηση Φαρσάλων, ενώ στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» ο Πύρρος θα παίξει με τον Λαρισαϊκό.

Στο Ναρθάκι, η ομώνυμη ομάδα θα αγωνιστεί απέναντι στον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, ενώ τέλος, στο Ελευθεραί θα διεξαχθεί ακόμη ένα ντέρμπι ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου έχει ως εξής:

Παναγροτικός Νίκαιας 09/11 Μελισσοχώρι
Ραχούλα 09/11 Προμηθέας
Υπέρεια 09/11 Βούναινα
Γλαύκη 09/11 Γαλήνη
Αστραπή Ν. Πολιτείας 09/11 Αναγέννηση Φαρσάλων
Πύρρος 09/11 Λαρισαϊκός
Ναρθάκι 09/11 Αγ. Ανάργυροι
Ελευθεραί 09/11 Βαμβακού

Η Βαθμολογία (7η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      15 – 6   15
2. Παναγροτικός Νίκαιας      16 – 11   15
3. Ελευθεραί      9 – 4   14
4. Ραχούλα      9 – 5   14
5. Πύρρος      9 – 5   14
6. Βαμβακού      14 – 9   13
7. Υπέρεια      15 – 11   13
8. Άγιοι Ανάργυροι      9 – 6   13
9. Αστραπή Ν. Πολιτείας      12 – 7   11
10. Μελισσοχώρι      11 – 12   8
11. Γλαύκη      8 – 10   7
12. Αναγέννηση Φαρσάλων      5 – 8   5
13. Ναρθάκι      6 – 13   5
14. Προμηθέας      2 – 10   3
15. Λαρισαϊκός      4 – 14   3
16. Γαλήνη      4 – 15   3

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...