«Ξέσπασε» μετά το σοκ στη Γλαύκη!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεπέρασε την τριάρα της προηγούμενης αγωνιστικής από την ουραγό Δάφνη Γλαύκης, η Αναγέννηση Πυργετού, φιλοδορώντας με τέσσερα γκολ την ομάδα του Άρη Κουλουρίου, μπροστά στο κοινό της.

Οι Πυργετινοί έφτασαν μετά και τη νίκη αυτή, τους 22 βαθμούς και την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, αφήνοντας τον Άρη Κουλουρίου στους 19 πόντους και την 6η θέση.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό ο Άγγελος Ρακίπι με σουτ στη κίνηση, ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του Γιάννη Μπάγκα, διαμορφώνοντας και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Γιώργος Βάρσος με πλασέ από θέση βολής έδωσε στη νίκη των «βυσσινί» διαστάσεις θριάμβου, για να έρθει στο 70′ με κεφαλιά ο Τζιόλας μετά και από εκτέλεση φάουλ του Πουρλιώτη, να διαμορφώσει το τελικό 4 – 0 για τους Πυργετινούς.

Ο Άρης Κουλουρίου στο 80′ είχε την ευκαιρία να πετύχει το γκολ της τιμής από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι, όμως η εκτέλεση του Χάμου κατέληξε άουτ, με το 4 – 0 να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Αναγέννηση Πυργετού (Γιάννης Μπάγκας): Καρυώτης, Περκέτσι, Κίμε (75′ Αποστολιός), Καμάμι, Αδάμος, Τζιόλας, Κοφράς (5′ λ.τ. Ρακίπι Ν.), Τσάκε (75′ Δελητζάνης), Βάρσος (75′ Παζάρας), Ρακίπι Άγγ., Πουρλιώτης.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Καρλιγκιώτης Μ., Χάμος, Κωστομοίρης, Μιχόπουλος (67′ Θάνας), Γκρέτσης (85′ Μίχος), Μοσχοβίτης (46′ Κουρούκας), Σταμέλος (73′ Ζαφειράκης), Καρλιγκιώτης Απ., Νεράτζης, Ροκάς.