Ξεκίνημα με «διπλό» το Αργυροπούλι!

Μία από τις νίκες της αγωνιστικής πραγματοποίησε η Δόξα Αργυροπουλίου, που επικράτησε εκτός έδρας του Φαλανιακού με 0 – 2.

Καταφέρνοντας έτσι να περάσει από μία εκ των δυσκολότερων εδρών του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πρώτοι έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ. Στο 20΄απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλέξη Τσούτσα και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

Αυτή ήταν και η μοναδική αξιόλογη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο. Στην «επανάληψη» και με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Αλέξης Τσούτσας αυτή τη φορά δεν στάθηκε άτυχος και με πλασέ «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Μάλιστα το Αργυροπούλι κατάφερε στο 75΄να αποκτήσει σκορ ασφαλείας. Ο Γιάννης Σχοινάς με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ σκόραρε, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του. Ο Φαλανιακός προσπάθησε να αντιδράσει.

Έχοντας κάποιες καλές στιγμές στο ματς με τους Αλατά Ι., Παπαγεωργίου, Κόκκινο, με αποκορύφωμα το 85ο λεπτό, όταν το σουτ του Στέφανου Κόκκινου μέσα από τη περιοχή, σταμάτησε στη «ρίζα» του δοκαριού, με το 0 – 2 να είναι το τελικό σκορ.

Φαλανιακός (Φερραίος Γιαννακός): Καλαμάτας, Φατούρας, Μαχαίρας (70′ Πανταζής Γ.), Αλατάς Δ. (80′ λ.τ. Σουλιώτης), Τσάκε, Λυγούρας, Κόκκινος Ι., Βαρσάμης, Κόκκινος Στ., Παπαγεωργίου, Αλατάς Ι. (55′ Σακελλαρίου).

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Κούλπας, Μάρκου (70′ Μπουζούκας), Καρράς (50′ Σχοινάς), Τσούτσας Ι., Χατζής, Ριζούλης, Ζάχος (83′ Καζάκης), Τσούτσας Αλ., Χαρισούλης.