Ξεκινά ο β’ γύρος στη Β’ τοπική κατηγορία, ντέρμπι κορυφής στο Καλοχώρι!

«Ανοίγει» η αυλαία του δευτέρου γύρου στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΝ Λάρισας και υπάρχει αγωνιστική δράση και στους τρεις ομίλους.

Η 12η αγωνιστική παίρνει σειρά το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (01-02/02) και ώρα 15:00 το μεσημέρι, με το πρόγραμμα στους τρεις ομίλους να έχει σημαντικά παιχνίδια όπου μεταξύ άλλων βρίσκεται και το ντέρμπι κορυφής στον 2ο όμιλο ανάμεσα σε Καλοχώρι και Ηρακλή Χάλκης!

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο έχει ως εξής:

Ροδιακός 02/02 Μεγ. Ελευθεροχώρι
Καρυά 02/02 Συκέα
Ακαδημία Ελασσόνας 02/02 Δασοχώρι
Πλατανούλια 02/02 Μαρίνος Αντύπας
Χαραυγή 0 – 3 α.α. Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση 02/02 Καλύβια

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Ροδιακός      34 – 8   24
2. Αναγέννηση Ευαγγελισμού      26 – 14   23

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Δασοχώρι      26 – 8   23

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ακαδημία Ελασσόνας      21 – 16   21
5. Πλατανούλια      23 – 11   20
6. Μεγ. Ελευθεροχώρι      17 – 20   17
7. Συκέα      20 – 17   15
8. Καλύβια      16 – 28   14
9. Στεφανόβουνο/Γαλανόβρυση      19 – 20   13
10. Καρυά     26 – 28   13
11. Μαρίνος Αντύπας      8 – 30   3

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο έχει ως εξής:

Καλοχώρι 01/02 Ηρακλής Χάλκης
Αετόλοφος 01/02 Ελάτεια
Λάρισα ’88 01/02 Αμπελόκηποι
Πυργετός 01/02 Ανθούπολη
Ομορφοχώρι 01/02 Νέο Περιβόλι
Τοξότης Λάρισας 01/02 Στόμιο

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Χάλκης      41 – 10   29
2. Καλοχώρι      35 – 15   28

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Ανθούπολη      31 – 14   22

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Πυργετός      23 – 19   18
5. Αμπελόκηποι      13 – 13   16
6. Ελάτεια      18 – 28   15
7. Τοξότης Λάρισας      17 – 19   14
8. Ομορφοχώρι      14 – 21   10
9. Αετόλοφος      17 – 22   9
10. Στόμιο      13 – 19   7
11. Νέο Περιβόλι      16 – 38   5
12. Λάρισα ΄88      12 – 31   4

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο έχει ως εξής:

Ομόνοια 01/02 Χαλκιάδες
Κουτσόχερο 01/02 Κρήνη
Νεάπολη 01/02 Μυραϊκός
Βασιλί 01/02 Ακαδημία Φαρσάλων
Μάνδρα 01/02 Ζάππειο
Σταυρός 02/02 Διογένης

Η Βαθμολογία (11η Αγωνιστική)

1. Νεάπολη      43 – 9   29
2. Χαλκιάδες      41 – 7   25

—————ΑΝΟΔΟΣ—————

3. Κουτσόχερο      31 – 6   25

—————ΜΠΑΡΑΖ—————

4. Ομόνοια      22 – 15   20
5. Μάνδρα      23 – 19   18
6. Ζάππειο      16 – 17   16
7. Διογένης      23 – 26   14
8. Βασιλί      17 – 10   13 
9. Κρήνη      21 – 23   13
10. Ακαδημία Φαρσάλων      9 – 30   7
11. Μυραϊκός      18 – 47   6
12. Σταυρός      7 – 64   -5

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...