Ξεπέρασε τον Τοξότη με τριάρα…

Μία ευρεία νίκη σημείωσε σήμερα το μεσημέρι η Αναγέννηση Φαρσάλων, όπου επικράτησε εντός έδρας του Τοξότη Λάρισας για τη 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το συγκρότημα του Νίκου Θεοχαρόπουλου ξεπέρασε το εμπόδιο του συνόλου του Χρήστου Γκάτα κι έτσι έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς. Από την άλλη, ο Τοξότης έμεινε στους εννέα βαθμούς μετά και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 5ο μόλις λεπτό του σημερινού αγώνα, ο Κοτάκος τροφοδότησε τον Γιάννη Αρβανιτοζήση και ο τελευταίος με ψηλοκρεμαστό σουτ κέρδισε τον νεαρό Μπρούτσο και πέτυχε το 1 – 0.

Στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης τώρα, ο Κατσανάκης με δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή, κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τοξότη, ενώ στο 70ο λεπτό ο Κουκουτής με ωραίο τελείωμα από πλεονεκτική θέση, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Παλαμίδας, Γιαχνής, Μαλέσκα (80′ Μπούλαρι), Μπόγκας, Τριανταφύλλου, Πατσιούρας, Κατσανάκης, Κούμπρια (80′ Μανταλιάς), Κουκουτής, Αρβανιτοζήσης Ι. (75′ Τζερεμές), Κοτάκος.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Μπρούτσος, Μπουρουτζίκας, Αργύρης, Θεοχαρούλης (46′ Τσώτσος), Πλατσάς, Σαπουνάς (70′ Γκουσγκούνης), Κίτσιος, Γιαννακός (85′ Φραγκογούλας), Ζαχαράκης, Τσέλα, Τάκε.