Οι Λύκοι «δάγκωσαν» τρεις φορές!

Την εντός έδρας νίκη πανηγύρισαν σήμερα το απόγευμα οι Λύκοι, καθώς κέρδισαν στο γήπεδο της Νεάπολης της Ακαδημίας Αχιλλέως, με σκορ 3 – 0 για τη 14η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Σιγά – σιγά το συγκρότημα του Λευτέρη Λελέδη δείχνει να ανεβαίνει στον βαθμολογικό πίνακα κι έφθασε τους είκοσι ένα βαθμούς, ενώ η ομάδα του Άρη Παπαγεωργίου έμεινε στους δέκα επτά πόντους.

Στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης και μετά από όμορφη διαγώνια πάσα του Σωκράτη Φακίτσα, ο Νίκος Αλεξανδρής βρήκε δίχτυα με κοντινή προβολή και έκανε το 1 – 0 για τους Λύκους.

Στο 33ο λεπτό τώρα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2 – 0. Ο Μπαλαούρας έκανε μία κάθετη πάσα και ο Σωκράτης Φακίτσας που έγινε αποδέκτης της μπάλας, τη «τσίμπησε» και με το κεφάλι κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, σημειώνοντας έτσι το 2 – 0.

Στην επανάληψη και στο 67ο λεπτό, ο Σωκράτης Φακίτσας που ήταν εκ των κορυφαίων του σημερινού αγώνα με ένα γκολ και μία ασίστ, είχε και δοκάρι με σουτ από απευθείας εκτέλεση φάουλ που σταμάτησε η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων.

Το 3 – 0 σημειώθηκε στο 73ο λεπτό για τους Λύκους, με σκόρερ τον Θοδωρή Λιτζερίνο. Μάλιστα, στο 85ο λεπτό ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ γκολ του Στέφανου Ποντίκα για τους γηπεδούχους.

Τέλος, οι φιλοξενούμενοι είχαν και αυτοί ευκαιρίες για να πετύχουν τέρμα με τους Παπακωνσταντίνου και Τσιτσικλή.

Α.Ε. Λύκων (Λευτέρης Λελέδης): Μουτσάι, Ποντίκας, Μπαλοδήμος, Τατσόπουλος (55′ Νικάκης), Καψάλης, Βασιλόπουλος (70′ Λιτζερίνος), Μπαλαούρας, Κωσταρέλλος Μ., Κωσταρέλλος Δ. (65′ Καγιαμπασλίδης), Φακίτσας, Αλεξανδρής.

Ακαδημία Αχιλλέως (Άρης Παπαγεωργίου): Ευθυμιάδης, Γιαννούλας (30′ λ.τ. Μησαηλίδης), Σπυρόπουλος, Δημακόπουλος, Ζησόπουλος, Καψιώχας, Ψαρογιώργος (75′ Αλεξίου), Χρόνης, Καραγιάννης, Παπακωνσταντίνου (60′ Πέτσας), Τσιτσικλής.