ΘΟΔΩΡΗΣ ΡΑΚΙΝΤΖΟΓΛΟΥ

Οι Λύκοι «δαγκώνουν» εκτός Λάρισας

Την δεύτερη τους νίκη στον 1ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και αυτήν μακριά από το «σπίτι» τους πέτυχαν οι Λύκοι Λάρισας, κερδίζοντας τον Μυραϊκό με 4 – 1. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου χάρις στα δύο προσωπικά του τέρματα.

Το σκορ για το λαρισινό συγκρότημα άνοιξε στο 30′ ο Ζησόπουλος με σουτ έξω από τη περιοχή, για να ισοφαρίσουν στα «καπάκια» οι γηπεδούχοι σε 1 – 1. Πριν όμως την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και πήραν και πάλι «κεφάλι» στο σκορ με εκτελεστή τον Θοδωρή Ρακιντζόγλου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μαυροδήμου στο 41′.

Στην επανάληψη στο 70′ ο Θοδωρής Ρακιντζόγλου με σουτ από καλή θέση βρήκε και πάλι ενώ το τελικό 1 – 4 διαμορφώθηκε στο 82′ από έξοχη προσπάθεια του Βασιλόπουλου.

Λύκοι Λάρισας (Σάκης Καλαμάς – Θανάσης Αθανασόπουλος): Μπουρονίκος, Τατσόπουλος (46′ Σιάρκος), Σκύφτας, Σελήνης (40 λ.τ. Ντριβαλάς), Μπάρκας, Μαυροδήμος, Μπαλοδήμος, Ζησόπουλος (70′ Ποντίκας), Βασιλόπουλος, Μαρβατάι, Ρακιντζόγλου.