Οι λύσεις ήρθαν στο φινάλε για τον Αετό Μακρυχωρίου

Χάρη σε δύο γκολ των Δημήτρη Σιάτρα και Παναγιώτη Φουσίκα προς το φινάλε της αναμέτρησης, ο Αετός Μακρυχωρίου ξεπέρασε το εμπόδιο της Λάρισας 2012 στο παιχνίδι για τη 19η αγωνιστική στο γήπεδο του Μακρυχωρίου.

Το παιχνίδι στο Μακρυχώρι είχε αναβληθεί δύο φορές, ο Αετός επικράτησε με 2 – 0 της Λάρισας 2012 και έφθασε τους τριάντα επτά βαθμούς, με την ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου όπου συνεχίζει στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Στην αντίπερα όχθη, το συγκρότημα του Σπύρου Μπέλτσιου δεν κατάφερε στο τέλος να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το γήπεδο του Μακρυχωρίου και η Λάρισα 2012 έμεινε στους δέκα εννέα βαθμούς και τη προτελευταία θέση.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να σημειωθεί κάποιο γκολ παρά τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων, ενώ στην επανάληψη σημειώθηκαν τα δύο γκολ για τον Αετό Μακρυχωρίου.

Συγκεκριμένα, στο 75ο λεπτό ο κ. Νίτσας υπέδειξε πέναλτι σε παράβαση του .. στον Πάρη Μπόντε και ο Δημήτρης Σιάτρας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους.

Κι ενώ πηγαίναμε προς το φινάλε του αγώνα, στις καθυστερήσεις ο Παναγιώτης Φουσίκας που δέχθηκε τη μπάλα από βαθιά πάσα του πορτιέρο του Αετού, Σταμέλου, με πλασέ κέρδισε τον Στέλιο Παπαζήση για το τελικό, 2 – 0.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Σταμέλος, Σιάτρας, Μάρκου, Τσιαντούλης, Πούτας, Καλούσης, Κλούρας, Αντωνόπουλος (
65′ Φουσίκας), Κολοβός (80′ Μπέτσιος), Γκαμπέτας (90′ Λάλλας), Μπόντε (75′ Τζίκα Ίλ.).

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Βλιώρας, Κουκουτσέλος, Πετκολάι, Φλώρος Αντ., Κίτσιος Π., Φλώρος Παν., Τσιάγκος (70′ Καραγιάννης), Μπόντε Ντ. (75′ Ευθυμίου), Βασιλείου (81′ Πάσιος), Κίτσιος Δ.