Ολοένα και πλησιάζει το Νέο Περιβόλι…

Ακόμη μία νίκη και μάλιστα με εμφατικό τρόπο πέτυχε το Νέο Περιβόλι απέναντι στη Χαραυγή με 3 – 0 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Βασίλη Δραγατζίκη με τη σημερινή νίκη έφθασε τους δέκα βαθμούς και βρίσκεται στο μείον δύο από τη κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας. Αντίθετα, η Χαραυγή έχει συγκεντρώσει μέχρι τώρα δύο βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο 20ο λεπτό ο Θέμης Γούσης τροφοδότησε τη μπάλα στον Αλέξανδρο Σταμάτη και ο τελευταίος με ωραίο τελείωμα «άνοιξε» το σκορ στο ματς, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Κοκότσικας «σέρβιρε» τη μπάλα στον Σταμάτη και πάλι ο ίδιος με κεφαλιά έκανε δύο τόσο τα προσωπικά του τέρματα όσο και της ομάδας του στον αγώνα.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, το Νέο Περιβόλι έχασε μοναδική ευκαιρία για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ. Ο Μανώλης Κωσταρέλλος κέρδισε πέναλτι και ο Θέμης Γούσης από τα έντεκα βήματα αστόχησε, καθώς ο κίπερ της Χαραυγής αντέδρασε σωστά και εξουδετέρωσε την ευκαιρία των φιλοξενουμένων.

Πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους η ομάδα του Βασίλη Δραγατζίκη είχε και δοκάρι σε ευκαιρία του Ψάρρα, με το τελικό 0 – 3 να διαμορφώνεται στην επανάληψη και στο 62′ χάρη στο τέρμα του Μανώλη Κωσταρέλλου ύστερα από τη κάθετη πάσα του Ζιόμπουρα.

Αστήρ Νέου Περιβολίου (Βασίλης Δραγατζίκης): Καρακυρίτσης, Μάλτζιαρης, Νασιούλας, Ψάρρας, Κοκότσικας (46′ Κωσταρέλλος Δ.), Αργύρης Κ. (75′ Αργύρης Κ.), Μπαλούλης (60′ Ζιόμπουρας), Γούσης, Τζέκα, Κωσταρέλλος Μ., Σταμάτης (70′ Αγγελίδης).