«Ονειρεμένη» εκκίνηση για τον Κεραυνό Δένδρων, 4 – 1 την Αιγάνη

Μπορεί το πρώτο εναρκτήριο λάκτισμα να βρήκε την ομάδα του Κεραυνού Δένδρων πίσω στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι είχαν υπομονή και κατάφεραν να γυρίσουν «τούμπα» το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, για να κερδίσουν τελικά 4 – 1 τον Όλυμπο Αιγάνης στη πρεμιέρα του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Ο Σαμέτ Μουσταφά έβαλε δύσκολα στο Μίλτο Ταυλαρίδη και τους ποδοσφαιριστές του καθώς σχεδόν με τη σέντρα κατάφερε ο Όλυμπος Αιγάνης να ανοίξει το σκορ στην αναμέτρηση.

Μετά από κάθετη πάσα του Μπουλάρι ο Σαμέτ Μουσταφά βγήκε τετ – α τετ απέναντι από τον Ράγια, τον οποίο και πλάσαρε σωστά για το 0 – 1.

Οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης και μάλιστα το πέτυχαν τόσο αυτό όσο και το γκολ της ανατροπής του σκορ στο πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Αρχικά στο 31′ ο Πέρπερας με ατομική προσπάθεια και πλασέ στη κίνηση κατάφερε να κάνει το 1 – 1, ενώ στο 44′ ο Γκάτης ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ μετά από πάσα του Γκαμπέτα.

Στην επανάληψη και στο 75′ οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να ισοφαρίσουν το παιχνίδι με πρωταγωνιστή τον Σαμέτ, για να έρθει στο 79′ και πάλι Πέρπερας με ατομική προπάθεια να «κελειδώσει» τη νίκη των γηπεδούχων.

Στο 89′ ο προωθημένος αρχηγός του Κεραυνού Δένδρων, Κώστας Τασιούλας με κεφαλιά από σέτρα του Γκαμπέτα, διαμόρφωσε το τελικό 4 – 1 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έκαναν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στον 1ο Όμιλο της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Ράγιας, Τασιούλας, Κωστάκης, Κουσάνας (Καλέσης Αχ.), Σκριάπας, Γκάτης, Γκαμπέτας, Βόραδας (Μπακού), Καλέσης Απ., Πέρπερας (Κώτσιος), Σερδένης (Τσούτσας).

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης, Λάζος, Χριστοδούλου Αθ., Χριστοδούλου Γ., Γκαραγκούνης Ι., Μπουλάρι Λ., Τάκης, Βουγιούκας, Σαμέτ, Γαγάρας Αθ., Λιούπας (76′ Φουντούνας).