Ονειρεύεται τα μπαράζ το Μεσοχώρι

Ζωντανή στο «κόλπο» της δεύτερης θέσης που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου στην Α΄1 ΕΠΣΛ, κρατήθηκε η Ελπίς Μεσοχωρίου, κερδίζοντας με 4 – 2 τον Ηρακλή Πλατανουλίων στο πλαίσιο της 16ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Με τους 25 βαθμούς η Ελπίς Μεσοχωρίου είναι πλέον στο -5 από την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου και σοτ συγκρότημα του Χάρη Νούσια, όλα είναι πιθανά μέχρι το φινάλε της σεζόν. Στον αντίποδα και τον Ηρακλή των 20 βαθμών επικρατεί… ησυχία και ηρεμία ενόψει και της επόμενης αγωνιστικής υποχρεωσης της ομάδας, που με ενδεχόμενη νίκη θα φτάσει ένα βήμα ακόμη πιο κοντά στην υλοποίηση του στόχου της παραμονής στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους από νωρίς. Μόλις στο 11ο λεπτό σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Γκαραβέλη η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ηρκαλή, στέλνοντας κατ΄ αυτόν τον τρόπο την προειδοποιητική βολή στους φιλοξενούμενους.

Και η επόμενη επίσκεψη ήταν γκολ. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Δημήτρης Γκαραβέλης ήταν εκείνος που άνοιξε λογαριασμό με τα αντίπαλα δίχτυα, για να δώσει ο ίδιος παίκτης συνέχεια στο σκοράρισμα στο 36′ με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι παρόλα αυτά κατάφεραν πριν από το ημίχρονο να μειώσουν στο σκορ σε 2 – 1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, «κλείδωσαν» τη νίκη τους χάρις στο τρίτο προσωπικό τέρμα του Δημήτρη Γκαραβέλη, προερχόμενο από την άσπρη «βούλα» του πέναλτι. Τον δείκτη του σκορ σε 4 – 1 ανέβασε στο 83′ με πλασέ στην κίνηση ο Τσιάρας.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 4 – 2 στο 86ο λεπτό., φεύγοντας από το παιχνίδι με τις… εντυπώσεις και χωρίς βαθμός.

Τέλος, οι άνθρωποι του Μεσοχωρίου συγχαίρουν τη διαιτητική τριπλέτα στο σημερινό παιχνίδι με τον Ηρακλή Πλατανουλίων.

Έλπις Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Φράντζας, Χαράλαμπος (70′ Κουγιαγκάς), Κουζιώνης (70′ Καλογιάννης), Λέτσιος, Τσιάρας, Μαρκούγιας, Αλιπρασίτης, Μητούλας (81′ λ.τ. Καραγιάννης), Γκαραβέλης, Δαούλας.