Ο Ακριβόπουλος «καθάρισε»!

Χάρις στο γκολ του Τόλη Ακριβόπουλου, το Μαυροβούνι επικράτησε με 1 – 0 του Τοξότη Λάρισας και παρέμεινε στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι ποδοσφαιριστές του Ηλία Αρβανίτη μπήκαν αποφασιστικά στο ματς πιέζοντας από νωρίς για να πάρουν το προβάδισμα. Πρώτη καλή στιγμή στο 8′. Κόρνερ του Ακριβόπουλου και κεφαλιά του Μπατζέλα, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Πεζής σούταρε από κοντά, όμως ο Ράιδος έδιωξε εντυπωσιακά!

Στην επόμενη ευκαιρία όμως το Μαυροβούνι δεν αστόχησε ξανά. Συγκεκριμένα στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Τόλης Ακριβόπουλος με φοβερό σουτ έξω από τη περιοχή, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ «ανοίγοντας» το σκορ.

Ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα απείλησε ξανά φτάνοντας πολύ κοντά σε δεύτερο τέρμα. Συγκεκριμένα στο 32ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κώστας Καψαλός από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει το Ράιδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με το σκορ στο «ρευστό» 1 – 0, ο Τοξότης προσπάθησε να απειλήσει και να ισοφαρίσει. Έχοντας κάποιες χαμένες ευκαιρίες με τους Ζαχαράκη και Τσότσο. Ενώ τη σπουδαιότερη ευκαιρία την είχε ο Δημήτρης Νταναβάρας στο 75′ όταν με σουτ έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι. Έτσι το 1 – 0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Ηλίας Αρβανίτης): Καραποστόλης, Παπαϊωάννου, Καψαλός, Βαρσάμης, Σαράντης, Μαντζιαφούλης, Μπατζέλας, Μπάγκας Αρσ. (87′ Σωμοίρας), Ακριβόπουλος, Τατσέλος (90′ Ριζόπουλος), Πεζής (82′ Βαϊούλης).

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ράιδος, Κίτσιος, Αργύρης (70′ Μπουρουτζίκας), Πλατσάς, Τάκε, Παπαδημητρίου, Σαπουνάς (46′ Γιαννακός), Τσότσος (77′ Κάνος), Νταναβάρας, Ζαχαράκης, Τσέλα.