Ο Ανδρώνης έσωσε στο φινάλε την παρτίδα για τον Λαρισαϊκό

Το τέρμα του Ανδρέου στο 38′ ισοφάρισε στο 90′ ο Θάνος Ανδρώνης και έτσι ο Λαρισαϊκός στο τέλος πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Αετόλοφο, παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο γήπεδο του Βιολογικού, στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι «πράσινοι» του Γιώργου Χατζή έσωσαν λοιπόν τη παρτίδα στο τέλος χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Θάνος Ανδρώνης, με τον Αετόλοφο που είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος ο Ανδρέου με σουτ μετά από εκτέλεση φάουλ του Κασίδα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πατέτσου και το 0 – 1 ήταν γεγονός.

Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη πίεσαν και έφθασαν στην ισοφάριση του σκορ στο 90′, με σκόρερ τον Θάνο Ανδρώνη με όμορφο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενουμένων.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Πατέτσος, Μικερτζής Δ., Βασιλείου, Ματζώνης (30′ λ.τ. Ανδρώνης), Ακρίβος, Μανωλόπουλος (46′ Καζατζής), Φωκαΐδης, Μπουζώνας, Τσιρογιάννης, Κωνσταντάς, Μικερτζής Β. (46′ Μανώλης).

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Φιλίππου, Ανδρέου, Καραντώνης, Λάχο Ν., Ηλιάδης Στ., Σταμούλης, Στεφανούλης, Τζουβάρας Ηλ., Τζιούρας (80′ Τσάπος), Χαλκιάς (46′ Λάχο Αλ.), Κασίδας (85′ Τζουβάρας Ι.).