Ο Αστέρας το γειτονικό ντέρμπι με λάμψη… «Τσάτουρα»

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου στο γειτονικό ντέρμπι με τη Μελία, όπου και επικράτησε με 2 – 1, κάνοντας ακόμη ένα αποφασιστικό βήμα για την επίτευξη του στόχου της ομάδας που δεν είναι άλλος από την άνετη παραμονή και την καλή πορεία. MVP της αναμέτρησης, χάρις στα δύο του τέρματα, ο «Τσάτουρας».

Έτσι, το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου έκανε 18 τους βαθμούς της, αφήνοντας την Μελία στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα με μόλις επτά πόντους και εντός επικίνδυνης ζώνης του υποβιβασμού.

Το σκορ για τους φιλοξενουμένους άνοιξε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Χρήστος Βογιατζής στο 35ο λεπτό, ένα γκολ που χώρισε τις ομάδες στο πρώτο μέρος της συνάντησης.

Στην επανάληψη και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Χρήστος Βογιατζής μετά από ωραία ομαδική ενέργεια, έκανε τα τέρματα της ομάδας του Μελισσοχωρίου, δύο, για να έρθει στο 87′ ο Κώστας Αγγελακόπουλος με κοντινό πλασέ μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα του Μελισσοχωρίου, να διαμορφώσει το τελικό 1 – 2.

Ένωσις Μελίας (Κώστας Νταλαμπύρας): Τσιάρας, Ντινούλης, Γκάνας, Παπαγεωργίου (46′ Τζαβέλλας), Γαρυφαλλόπουλος Δ., Κόλα, Βούκουτος, Δημητρίου, Σπύρο (75′ Παναγιωτόπουλος), Αγγελακόπουλος, Γαρυφαλλόπουλος Ορ. (80′ Καλογιάννης).

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης, Καραλής, Καραπέτσας, Αγγελούλης, Μπιρόλ, Χαρούλης (69′ Ζαφειρίου), Βογιατζής (85′ Τσιπουργκενούδης), Χατζής Κ., Κυριάκος (65′ Νούσιας), Βουτυρίτσας (75′ Λιάγκας).