Ο βαθμός ήρθε στο φινάλε

Αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2 – 0 από τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, η Νεάπολη κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με δύο γκολ προς το φινάλε της αναμέτρησης!

Το 2 – 2 ήταν το τελικό σκορ στο γήπεδο της Νεάπολης, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα ήρθε ισόπαλη με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στη προσπάθεια που κάνει για αποφυγή του υποβιβασμού.

Έτσι, η Νεάπολη έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς, ενώ ο Αστέρας Μελισσοχωρίου έφθασε τους τριάντα πέντε πόντους κι ενώ τη Παρασκευή λύθηκε η συνεργασία με τον Σπύρο Μούτσιο.

Στο 20ο λεπτό ο Βαγγέλης Χαρούλης «άνοιξε» το σκορ κι έκανε το 0 – 1 για το Μελισσοχώρι, ενώ ο Ζαφειρίου δύο λεπτά μετά έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη και στο 52ο λεπτό, οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Ορέστης Γαρυφαλλόπουλος αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα, όπως στην ίδια φάση για διαπληκτισμό αποβλήθηκε και ο Θοδωρής Μανακούσιος από τους φιλοξενούμενους.

Στο 75ο λεπτό ο Νίκος Μανώλης μείωσε στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο επτά λεπτά μετά, ο Τόλης Μπάρδας πέτυχε το 2 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ στον αγώνα.

Νεάπολη Λάρισας: Παπαναστασίου, Μανδραβέλης, Δεσπόπουλος, Μέκρας Γ., Μπουχλαριώτης (55′ Μέκρας Χρ.), Μπαλαούρας, Μανώλης, Μπούνα, Μπάρδας, Γαρυφαλλόπουλος, Δαλαμπύρας (25′ λ.τ. Μητσιάκος).

Αστήρ Μελισσοχωρίου: Κουκούτσης, Σδράλης Β. (83′ Μαλαχτάρης), Αβδουλάς, Αγγελούλης, Μανακούσιος, Μουμίν, Χαρούλης, Λιάγκας (88′ Δανιλούλης), Ζαφειρίου (84′ Διαμαντής), Νούσιας, Σδράλης Αλ.