Ο Βουτυρίτσας έκανε τη διαφορά

Χάρη στο γκολ του Σέργιου Βουτυρίτσα στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης, το Μελισσοχώρι κέρδισε με 1 – 0 τον Προμηθέα στην 19η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Έτσι, το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες, έφθασε τους τριάντα βαθμούς και ανέβηκε στην έκτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Αντίθετα, η ομάδα του Βαγγέλη Στεφανή έμεινε στους είκοσι έξι βαθμούς και την ένατη θέση στον πίνακα της βαθμολογίας, μετά και το άτυχο αποτέλεσμα.

Στο 70ο λεπτό ο κ. Νίτσας σημάδεψε το σημείο του πέναλτι υπέρ του Προμηθέα σε παράβαση του Σωτήρη Κουκούτση στον Στέφανο Πρισακάρου. Ο Χρήστος Πότσης ανέλαβε την εκτέλεση από τα έντεκα βήματα, με τον έμπειρο πορτιέρο να του λέει «όχι» και να κρατά ανέπαφη την εστία των γηπεδούχων.

Στο 86ο λεπτό ο Σέργιος Βουτυρίτσας με δικό του τέρμα έβαλε μπροστά το Μελισσοχώρι στο σκορ και το 1 – 0 που έμεινε μέχρι το φινάλε έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου!

Οι άνθρωποι του Προμηθέα Λάρισας ευχαριστούν θερμά τη διοίκηση του Αστέρα Μελισσοχωρίου και ιδιαίτερα τον κ. Μπουρντένα για την άψογη φιλοξενία στο παιχνίδι.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Μαλαχτάρης (72′ Αβδουλάς), Αγγελούλης, Μανακούσιος, Μπιρόλ, Χαρούλης (88′ Σδράλης Αλ.), Βουτυρίτσας (88′ Δανιλούλης), Ζαφειρίου (82′ Διαμαντής), Νούσιας, Λιντέρης.

Προμηθέας Λάρισας (Βαγγέλης Στεφανής): Ιωαννίδης, Αλίου, Ψύρρας (57′ λ.τ. Καραπετσάνης), Σκαφιδάς, Καρβουνάρης, Πότσης, Παπαδόντας, Τζουρτζουκλής (75′ Ρουμπιές), Πρισακάρου, Τριτάρης, Δολμές.