Ο Γκατζούλης «σφράγισε» το… εισιτήριο

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Λάρισας «σφράγισε» ο Παναγροτικός Νίκαιας κόντρα στη Δόξα Ραχούλας, κερδίζοντάς την στο γήπεδο της Νίκαιας με 3 – 1.

Οι δύο ομάδες προέρχονται τόσο από την ίδια κατηγορία όσο και από τον ίδιο τον Όμιλο (1ο Όμιλο) και σίγουρα αναμένεται να «κεντρίσουν» το ενδιαφέρον και τους επόμενους μήνες με την αγωνιστική τους… «κόντρα». Στη πρώτη πάντως χρονικα η ομάδα του Παναγροτικού Νίκαιας επικράτησε με 3 – 1, κερδίζοντας παράλληλα και την πρόκριση στον επόμενο γύρο του θεσμού του Κυπέλλου.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 35′ ο Λέανδρος Γκατζούλης με σουτ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, σκορ που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 55′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής, ο Λέανδρος Γκατζούλης μετά από σέντρα του Χρήστου Σουπεκιώτη και με καρφωτή κεφαλιά, έκανε το τέρματα της ομάδας του, δύο, για να μειώσουν στο 68′ οι φιλοξενούμενοι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιχάλη Θεοχαρούλη.

Στο 85′ εν τέλει ο Ξιώνης έβαλε τέλος στα όποια όνειρα των παικτών της Δόξας Ραχούλας για ισοφάριση και παράταση, με ένα όμροφο σουτ στη κίνηση, διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Παναγροτικός είχε και δύο δοκάρια στο παιχνίδι με τους Γκατζούλη και Ολομάνι.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Τσατσάρας, Γεωργόπουλος, Ψαρούλης, Χονδρονάσιος, Σουπεκιώτης, Ξιώνης, Σώκος, Αετόπουλος (65′ Πανδρεμένος), Γκατζούλης (60′ Φουρίκης), Ντουρουντάκης (46′ Χριστοδούλου), Ολομάνι (80′ Παπακώστας).

Δόξα Ραχούλας (Χρήστος Αρχοντής): Μηταλούλης, Κότσιρας, Τζάνακας, Τζανακούλης, Θεοχαρούλης, Τσακαβίτης, Γκαραβέλης, Χασιώτης, Παπαχρήστος (46′ Καψάλης), Σκάκος Β., Σκάκος Κ. (46′ Νορελντίν).