Ο Δάσσιος έδωσε τον βαθμό στους Αγίους Αναργύρους…

Το γκολ του Κώστα Γαρουφαλιά (9′) ισοφάρισε ο Σάκης Δάσσιος (76′) κι έτσι Άγιοι Ανάργυροι και Αμπελιά μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στη 19η αγωνιστική της Α΄1 τοπικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου με αυτό τον βαθμό της ισοπαλίας έφθασε τους είκοσι οκτώ πόντους και την όγδοη θέση της βαθμολογίας, ενώ στην αντίπερα όχθη, το σύνολο του Αχιλλέα Τσιβόπουλου που έχασε την ευκαιρία να συνεχίσει στη πρώτη θέση με το Αβέρωφ, έφθασε τους σαράντα δύο πόντους και συνεχίζει στο μείον ένα από τη κορυφή της βαθμολογίας.

Στο 9ο λεπτό του αγώνα ο Κώστας Γαρουφαλιάς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ και το 0 – 1 αποτέλεσε σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και στο 76′, ο συνήθης «ύποπτος» του Ατρόμητου, Σάκης Δάσσιος, πέτυχε το 1 – 1 με πλασέ από το σημείο του πέναλτι στην αντίπαλη περιοχή και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους Αγίους Αναργύρους.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Ιγούμενος, Παναγιώτου, Αντωνίου, Γκούγκλας (66′ Δοξαριώτης), Κατσογιάννης (52′ λ.τ. Ντουρουντάκης), Τσιρβούλης, Νούσιος, Μητρακούλης (90′ Γκαραβέλης Ευθ.), Δάσσιος, Αμαρλαριώτης, Τζεμολάρι.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Γεωργούλας Θωμ., Σερίφης, Σελήνης, Περήφανος, Αγγέλης, Σαΐτης, Γεωργούλας Θοδ. (70′ Λαζαρίδης), Σαμαράς – Καμηλαράκης, Γαρουφαλιάς, Φαρμάκας (65′ Κόκκινος), Σουλτούκης.