Ο Δίχρης έδωσε τη λύση στο Αργυροπούλι!

Χάρη στο τέρμα του Ραφαήλ Δίχρη στο 72ο λεπτό, η Δόξα Αργυροπουλίου πέτυχε μία εντός έδρας σπουδαία νίκη απέναντι στον Αχιλλέα Φαρσάλων και πέτυχε έτσι τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη έπειτα από το «διπλό» στην έδρα του Αμπελωνιακού.

Οι «κιτρινόμαυροι» του Βασίλη Νάρη σημείωσαν ακόμη μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και τη 13η στροφή κι έτσι έφθασε τους δέκα οκτώ βαθμούς, με την ομάδα να ανεβαίνει στο πίνακα της βαθμολογίας.

Από την άλλη, το συγκρότημα του Αχιλλέα Φαρσάλων δεν κατάφερε να πάρει κάτι ωφέλιμο από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση και παρέμεινε στους δέκα οκτώ πόντους όσους δηλαδή έχει και η Δόξα, μετά το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Το πρώτο μέρος στον αγώνα πέρασε χωρίς να επιτευχθεί κάποιο γκολ και οι δύο σύλλογοι οδηγήθηκαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου χωρίς σκορ.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, αμφότερες οι δύο ομάδες προσπάθησαν να φθάσουν στο γκολ που θα έδινε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς και αυτό το πέτυχε η Δόξα Αργυροπουλίου.

Στο 65ο λεπτό ο Ζιώγας από θέση τετ – α – τετ πλάσαρε τον Στέλιο Μπαχτσιβάνο και αφού η μπάλα κατευθύνονταν προς τα δίχτυα της Δόξας, οι αμυντικοί του Αργυροπουλίου κατάφεραν να διώξουν πάνω στη γραμμή και να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα τους.

Ο Ραφαήλ Δίχρης λοιπόν κέρδισε τον αντίπαλο τερματοφύλακα με σουτ στη κίνηση από προσπάθεια του Κουρμπάτι στο 72ο λεπτό και το 1 – 0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του κ. Ακρίβου.

Δόξα Αργυροπουλίου (Βασίλης Νάρης): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Κακαζούκης, Κουρμπάτι, Χατζής, Φουρτούνας, Σαΐτης, Δίχρης, Ραμάι, Τσιάγκος, Γκαραγκούνης (50′ Χατζηγρηγορίου).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Άρης Παπαγεωργίου): Μπαταβάνης, Τσούλης, Τλούπας, Κομισόπουλος, Καρβούνης, Ταστεμερίδης, Κατσανάκης, Γιαννουλόπουλος (85′ Σαμαράς), Παπακωνσταντίνου, Κούμπρια (75′ Πετράκης), Ζιώγας.