Ο Δίχρης έφερε στη κορυφή για πρώτη φορά τη Δήμητρα Γιάννουλης

Στη κορυφή του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας για πρώτη φορά στη σεζόν βρέθηκε η Δήμητρα Γιάννουλης, χάρις στη νίκη της με 1 – 0 επί του Χειμάρρου Μαρμαρίνης.

Το συγκρότημα των Νίκου Χρόνη κακ Θανάση Δουζένη έκανε 24 τους βαθμούς του και «σκαρφάλωσε» στη 1η θέση του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας για πρώτη φορά, αφήνοντας τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης στους 6 και τις τρεις τελευταίες θέσεις του Ομίλου.

Σκόρερ του ενός και μοναδικού τέρματος για τους «πράσινους» ο Ραφαήλ Δίχρης στο 58ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο 85ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο παιχνίδι, ότα το σουτ του Καρπέτη απέκρουσε ο Βλιώρας και στην επαναφορά πλάσαρε ο Κυμπούρης αλλά έβγαλαν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Γιάννουλης.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης – Θανάσης Δουζένης): Βλιώρας, Καρέλας (80′ Γκιολένα), Αμπατζίδης (70′ Τσατσελάρι), Ντόκος, Ντούφας, Βιλανάκης, Μαυρουδής (60′ Σαλοκανάς), Παπακωνσταντίνου, Ραμάι, Μπάμπαλης Ν., Δίχρης (70′ Σαπάκος).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας – Αντώνης Μπούρας): Παλτινιώτης, Βλάχος, Κωσταρέλλος (80′ Καναβός), Ντούρμας, Λιόλιος, Μακρής, Φαρμάκης (55′ Γκέκας), Χατζηβασιλείου, Κυμπούρης (85′ Νάστος), Βουγλάνης, Καρπέτης (60′ Νταϊλιάνι).