Ο Δημητρέλης έφερε τα «λιοντάρια» στη κορυφή του 2ου Ομίλου!

Στη κορυφή του 2ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας για πρώτη φορά ανέβηκε ο Α.Ο. Ελευθερών, κερδίζοντας με 2 – 0 τον Ατρόμητο Βαμβακούς και σε συνδυασμό της ισοπαλίας της Α.Ε. Βουναίνων στην Υπέρεια, «σκαρφάλωσε» στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Άκη Ταυλαρίδη έκανε 17 τους βαθμούς της και παρουσιάστηκε αποτελεσματική στο γήπεδό της και δικαίως έφτασε στην 3η διαδοχική νίκη και 4η στη σεζόν. Στον αντίποδα ο Ατρόμητος Βαμβακούς έμεινε στους 13 βαθμούς και την 8η θέση.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν από το πρώτος κιόλας ημίχρονο, όμως ο Μιχάλης Δημητρέλης δεν κατάφερε να μετουσιώσε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο συμπαίκτης του, Πέτρος Τσεκούρας από τον γκολκίπερ του Ατρομήτου Βαμβακούς, Σκουφή, στο 15ο λεπτό.

Στην επανάλαηψη όμως και στο 54′ ο Μιχάλης Δημητρέλης βρήκε τελικά τον δρόμο προς τα δίχταυ, ανοίγοντας στο σκορ στην αναμέτρησης με σουτ στη κίνηση, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 65′ «σφράγισε» τη νίκη των γηπεδούχων με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα στο παιχνίδι και της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό, 2 – 0.

Α.Ο. Ελευθερών (Άκης Ταυλαρίδης): Φιλοκώστας, Ανυφαντής, Μιχαλόπουλος (83′ Γιωτόπουλος), Στεργίου, Ζησόπουλος, Μακρίδης, Τσεκούρας, Ζάρας (70′ Κυριάκης), Μπλάντας (88′ Καλφούντζος), Δημητρέλης (75′ Γουσόπουλος), Παπαδόπουλος.

Ατρόμητος Βαμβακούς (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Σκούφης, Μπερσιάνης, Φλώρος, Μακρής, Βασιλόπουλος, Αγγελόπουλος, Θανόπουλος (60′ Αζάς), Μουτκανάς (70′ Ξυνογαλάς), Χρόνης (46′ Βόπης), Τασιόπουλος, Τσιτσικλής (70′ Αρσενόπουλος).