Ο Ζαϊρές του έδωσε «το φιλί της ζωής»!

Με γκολ του Γιώργου Ζαϊρέ στο 78ο λεπτό ο Όλυμπος Γόννων κέρδισε εντός έδρας τον Άρη Κουλουρίου στο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας και οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στη πρώτη θέση!

Τους τριάντα ένα βαθμούς έφθασε η ομάδα του Δημήτρη Κωστή απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο του Γιώργου Νεράτζη, με αποτέλεσμα οι δύο σύλλογοι να βρίσκονται στη πρώτη θέση και με τον Σ.Σ. Ραψάνης μετά από αυτή την αγωνιστική.

Στο 33ο λεπτό ο Τσούγιας με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή κέρδισε τον Γιάννη Τσικόπουλο και έβαλε σε θέση οδηγού τους Γόννους, με το 1 – 0 να αποτελεί και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Άρης Κουλουρίου πίεσε και έφθασε στο γκολ στο 61′. Ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος βρήκε ξανά δίχτυα στο φετινό πρωτάθλημα με σουτ από πλάγια θέση και αριστερά, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 1 – 1.

Κι ενώ η μπάλα πήγαινε πάνω – κάτω στο ντέρμπι αυτό που διεξήχθη στο γήπεδο των Γόννων, ο Γιώργος Ζαϊρές εκμεταλλεύτηκε μία βαθιά μπαλιά από το χώρο του κέντρου και με πλασέ απέναντι στον Γιάννη Τσικόπουλο κέρδισε τον έμπειρο πορτιέρο και έκανε το 2 – 1 διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό σκορ.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μουζακίτης, Μαρκεγκάι, Γκουγκουλιάς, Μπούμπουλης Α., Κώτσιας, Τσούγιας, Ντόι (89′ Τσιρονίκος), Μπούμπουλης Ευάγγ., Παναγιώτου (88′ Κίτσιος Γ.), Ριζούλης (85′ Κοτσίδας), Ζαϊρές.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τσικόπουλος, Καρλιγκιώτης Μ. (88′ Ραπτοτάσιος Κ.), Φασούλας, Μιχόπουλος, Δέλλας, Νεράτζης, Μοσχοβίτης, Μπλάνας (78′ Ζαφειράκης), Μητρούσιας (70′ Καρλιγκιώτης Απ.), Ραπτοτάσιος Π., Γκόλαντας.