Ο Θεοδώρου έκανε και πάλι την διαφορά

Ο Α.Ο. Ελευθεραί ήταν ο μεγάλος νικητής στο γειτονικό ντέρμπι μεταξύ Ατρομήτου Αγίων Αναργύρων και Α.Ο. Ελευθεραί. Το συγκρότημα του Άκη Ταυλαρίδη πήρε το «σπουδαίο» διπλό με 2 – 1, χάρις σε τέρμα του Βαγγέλη Θεοδώρου στο φινάλε της αναμέτρησης.

Με τη νίκη αυτή τα «λιοντάρια» έμειναν στις υψηλές βαθμολογικές θέσεις της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας έχοντας 19 βαθμούς και απέχοντας μια μόλις νίκη από την κορυφή και μόλις δύο βαθμούς από την τριάδα ανόδου. Στον αντίποδα, η ομάδα του Ατρομήτου δεν μπόρεσε να δώσε συμέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματά της, μένοντας στην 8η θέση με τους 16 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Γιώργο Χατζή, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν και να δίνουν νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, με σκόρερ τον συνήθη ύποπτο, Σάκη Δάσσιο στο 39ο λεπτό.

Εν τέλει, τη νίκη στα «λιοντάρια» χάρισε στο 85ο ο Βαγγέλης Θεοδώρου διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 2.

Αμφότερες οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς αποβλήθηκαν οι Χρήστος Κολοβός και Βλησαρούλης.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Μπακαρτζής, Παναγιώτου, Ντουρουντάκης (53′ Αντωνίου), Κατσογιάννης (88′ Τζεμολλάρι), Κολοβός, Τσιρβούλης, Αμαρλαριώτης, Μητρακούλης, Μαροσούλης (65′ Νούσιος), Δάσσιος.

Α.Ο. Ελευθεραί (Άκης Ταυλαρίδης): Μόσιαλος, Ανυφαντής (72′ Ποντίκας), Καλφούντζος, Βλησαρούλης, Κολοβός, Χατζής Γ., Ζησόπουλος, Βασιλόπουλος, Μάσρι (69′ Θεοδώρου), Παιδής (58′ Βατμανίδης), Χατζής Κ. (90′ Γεωργολόπουλος).