Ο Καρακάνος τον κράτησε όρθιο!

Αν και ο Αχιλλέας Φαρσάλων προηγήθηκε δύο φορές στο παιχνίδι, ο Δαμασιακός είχε δύο φορές την απάντηση με τον Δημήτρη Καρακάνο και με το σκορ 2 – 2 οι δύο ομάδες πήραν τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα.

Στη Βαμβακού ο Αχιλλέας Φαρσάλων φιλοξένησε τον Δαμασιακό και το τελικό σκορ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στους δύο συλλόγους.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Παπακωνσταντίνου σκόραρε για τον Αχιλλέα Φαρσάλων και έκανε το 1 – 0, ενώ λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο ο Δαμασιακός με τον Δημήτρη Καρακάνο πέτυχε την ισοφάριση του σκορ.

Στην επανάληψη και στο 76ο λεπτό ο Μάνος Πετράκης που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή νωρίτερα, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα ξανά στο σκορ.

Στο φινάλε του αγώνα και στο 87ο λεπτό, ο Δημήτρης Καρακάνος πέτυχε νέο γκολ στο παιχνίδι και πάλι για τον Δαμασιακό, όπου μάλιστα στη φάση του γκολ τραυματίστηκε στο πρόσωπο και ειδικότερα στη μύτη, με αποτέλεσμα να αποχωρήσει ως τραυματίας και το τελικό 2 – 2 να δώσει τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες…

Αχιλλέας Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Παρθένης Σπ., Αρσενόπουλος (20′ λ.τ. Γκούνης), Μπερσιάνης, Κατσανάκης, Παπακωνσταντίνου, Τλούπας, Παρθένης Λ. (46′ λ.τ. Αναγνώστης), Τσούλης (60′ Βαλαβάνης), Γαγάρας (70′ λ.τ. Πετράκης), Κούμρια, Ζιώγας.

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Μιγδάνης, Καρακάνος (86′ λ.τ. Δαουλάς), Ιωαννίδης, Γεωργατζιάς, Μουσιάρης Θ., Μουσιάρης Δ. (83′ Μπαΐκάμης), Τσιάλτας (67′ Λέτσιος), Δούκας, Λούτσος, Λόλας, Ραπτοτάσιος (78′ Μπουκουβάλας).