Ο Κοτσώνης αποφάσισε να μοιράσει από έναν βαθμό σε Αγ. Θωμά και Λάρισα ΄88

Ασπίς Αγίου Θωμά και Λάρισα ΄88 «μονομάχησαν» για την παρθενική τους νίκη στο πρωτάθλημα του 4ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, χωρίς όμως να φεύγουν με το τρίποντο στις αποσκευές τους κανείς από τους δύο. Μερίμνησε γι΄ αυτό στο 90′ ο Κοτσώνης που διαμόρφωσε με προβολή το τελικό 2 – 2, την στιγμή όπου είχε μειώσει και προσωρινά σε 1 – 2!

Στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα του 4ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας παραμένου Ασπίς Αγίου Θωμά και Λάρισα ΄88 μετά και το μεταξύ τους 2 – 2, μιας και ο βαθμός της ισοπαλίας που μοιράστηκαν, ήταν ο πρώτος τους στη σεζόν και για τους δύο Έτσι παραμένουν στην 9η θέση μαζί με Ατρόμητο Δασοχωρίου και Διογένη Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούταν στο πρώτο μέρος με 0 – 2 χάρις σε τέρματα των Μπράτσου και Κούκου. Ο πρώτος κέρδισε τον Τσώκο στο 30ο λεπτό με σουτ, ενώ ο δεύτερος έπειτα από ατομική προσπάθεια και ιδανικό πλασάρισμα στο 40’ έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους «βυσσινί» της Λάρισα ΄88.

Στην επανάληψη και στο 70′ έπειτα από κόρνερ του Αρδόγλου, ο Κοτσώνης με γυριστό σουτ μείωσε αρχικά σε 1 – 2, για να έρθει ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 90′ να διαμορφώσει το τελικό 2 – 2. Ο Καραγεωργίου εκτέλεσε φάουλ σημαδεύοντας τον Κοτσώνη με προβολή εξ΄ επαφής πέτυχε το δεύτερό του προσωπικό τέρμα και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Νωρίτερα χρονικά, η Ασπίς Αγίου Θωμά είχε προειδοποιήσει με δοκάρι του Ματθαίου σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ασπίς Αγίου Θωμά (Άκης Χρηστίδης): Τσώκος, Καραλάϊος, Αρδόγλου, Αβραμούλης, Τσιουρής, Χρηστίδης, Καραγεωργίου, Μπαλατσός, Ματθαίου, Τράντος, Κοτσώνης.

Λάρισα ΄88 (Νίκος Μαλλικόπουλος): Πουλαράκης, Μάλλιαρης (46’ Φίλογλου), Ναστούδης, Μπικιώτης, Κωνσταντίνου Γ., Μπράτσος (90’ Σγουρός), Κωνσταντίνου Β., Τζαφάλιας, Τζίντζος (80’ Μοσχοβίτης), Λεμονής, Κούκος.