Ο Κουτσόπουλος τον κρατά σε τροχιά ανόδου!

Τη νίκη με ανατροπή του σκορ πανηγύρισε σήμερα ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων στο παιχνίδι με τη Ζωοδόχο Πηγή κι έτσι βρίσκεται στη τρίτη θέση της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Γ΄τοπικής κατηγορίας. Σε μεγάλη ημέρα ο Ηλίας Κουτσόπουλος με μία ασίστ και ένα γκολ για τους γηπεδούχους!

Τους είκοσι βαθμούς έφθασε το συγκρότημα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου με τη σημερινή νίκη και συνεχίζει ακράδαντα για να φθάσει όσο πιο ψηλά γίνεται και στο τέλος να πανηγυρίσει τη πολυπόθητη άνοδο στη Β΄τοπική κατηγορία.

Στο 15ο λεπτό η Ζωοδόχος Πηγή προηγήθηκε στο παιχνίδι, ωστόσο οι Χαλκιάδες έφεραν το ματς στα ίσια λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο με το πλασέ του Αχιλλέα Νασιούλα ύστερα από κάθετη πάσα του Ηλία Κουτσόπουλου.

Στην επανάληψη τώρα και στο 62ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και με ιδανικό τελείωμα από το ύψος του πέναλτι, ο Ηλίας Κουτσόπουλος ολοκλήρωσε την ανατροπή του σκορ, πέτυχε το 2 – 1 και έδωσε παράλληλα με τη δική του καλή εμφάνιση τη νίκη στους Χαλκιάδες.

Μάλιστα, το σύνολο του Αχιλλέα Τσιβόπουλου θα μπορούσε να είχε διευρύνει το σκορ, όμως οι ευκαιρίες των Ψύρρα (35′) και Μαμάτσα (85′), χάθηκαν καθώς, σταμάτησαν στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Ζωοδόχου Πηγής…

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Χαρισούλης, Μητσόπουλος (46′ Λαζαρίδης), Τσανάκας, Μακρυγιάννης, Τασιόπουλος, Ακρίβος (70′ Καραμπλής), Νασιούλας, Νιαβής, Ψύρρας, Μαμάτσας, Κουτσόπουλος.