Ο Κωστούλας έδωσε τη νίκη!

Οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας, πήραν την εντός έδρας νίκη με 1 – 0 απέναντι στην Ομόνοια, για τη 10η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να βρουν τρόπο έτσι ώστε να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χωρίς να υπάρχει σκορ στο ματς.

Στην «επανάληψη» τώρα το παιχνίδι… «άναψε» αμέσως. Καθώς στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γκούτρας για την Ομόνοια κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών ανέλαβε ο Μπέτσης, όμως ο Τσατσάρας έπεσε σωστά και απέκρουσε!

Για να φτάσουμε στο 60′, όταν οι γηπεδούχοι βγήκαν στην επίθεση, ο Μητροδήμος έκανε το σουτ, ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε τη μπάλα, όμως ήρθε στην επαναφορά ο Θάνος Κωστούλας και από κοντά έκανε το 1 – 0 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Οι άνθρωποι της Ομόνοιας εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Διαμαντή και για τις αποφάσεις που πήρε στο σημερινό παιχνίδι.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Θοδωρής Βουτυρίτσας): Τσατσάρας, Τσιρογιάννης, Τσάκουλης (87′ Κολοβός), Μάρης, Πρασσάς, Τσανάκας, Βράκας, Καραούλας (78′ Κυριάκου), Δελημήτρος (46′ Ιωαννίδης), Κωστούλας, Μητροδήμος.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς, Πατέτσιος, Τριανταφύλλου, Μπομπότης, Μούτσα, Δάλλας, Μπέτσης, Μακρυνίκας, Τανός (50′ Πλίτσης), Γκούτρας, Βούκουτος.