Ο Λά(Χ)ο έφερε την ισοφάριση στο ματς της Ανθούπολης

Ισόπαλο με σκορ 1 – 1 έληξε το παιχνίδι στο γήπεδο της Ανθούπολης, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε τον Αετόλοφο για την 8η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ!

Οι «βυσσινί» του Βάιου Καραφέρη με τον βαθμό αυτό της ισοπαλίας έφθασε τους δέκα βαθμούς και βρίσκεται στην όγδοη θέση, ενώ αντίθετα, ο Αετός Αετολόφου του Χρήστου Ηλιάδη έφθασε τους επτά πόντους και συνεχίζει στην ένατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες πέρασε χωρίς να σημειωθεί κάποιο γκολ, με τις ευκαιρίες να μετουσιώνονται σε γκολ στην επανάληψη του ματς.

Βέβαια, μελανό σημείο του αγώνα ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του πορτιέρο της Ανθούπολης στην ισοφάριση του Αετολόφου στις καθυστερήσεις, με αποτέλεσμα να μεταφερθεί στο νοσοκομείο.

Συγκεκριμένα, ο Αναγνώστης βρήκε με ωραία σέντρα από τα αριστερά το κεφάλι του Χοτάι κι εκείνος με κεφαλιά μέσα από τη περιοχή κέρδισε τον πορτιέρο του Αετολόφου κι έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας για το 1 – 0.

Ωστόσο, η ισοφάριση και η απάντηση από τους φιλοξενούμενους ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Συγκεκριμένα, είχαμε το γκολ με τη κεφαλιά του Λάχο από την εκτέλεση φάουλ του Σταύρου Ηλιάδη που πέτυχε το 1 – 1 και στη φάση αυτή τραυματίστηκε σοβαρά στον αυχένα του ο γκολκίπερ της Ανθούπολης, Καραφέρης, όπου και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο προκειμένου να του γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις.

Το 1 – 1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση της Ανθούπολης, ωστόσο τόσο οι «βυσσινί» όσο και ο Αετός Αετολόφου εύχονται περαστικά στον νεαρό τερματοφύλακα των γηπεδούχων και γρήγορη επιστροφή στα γήπεδα…

Ανθούπολη (Βάιος Καραφέρης): Καραφέρης, Χατζηρούφας, Καρατζούκος, Τζουμπίκας, Σπαρτής, Τσότσικας, Μασούρας, Καφανέλης, Αναγνώστης, Σκορδίλης, Χοτάι (80′ λ.τ. Ντόκος).

Αετός Αετολόφου (Χρήστος Ηλιάδης): Καρέτσος, Καραντώνης, Λάχο, Ανδρέου, Ηλιάδης, Τζιουβάρας Ηλ. (50′ Σταμούλης), Στεφανούλης, Καρτέσιος, Χατζάκος (60′ Τζιουβάρας Ι.), Ντελής, Κασίδας.