Ο Λεσάι… ισοφάρισε τον Καπετάνιο!

Χωρίς νικήτη (1 – 1) ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ουραγών της 7ης Αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, με τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας να αδυνατεί να κερδίσει για τρίτη σερί αγωνιστική, δεχόμενος την ισοφάριση από τους Αμπελοκήπους στο 84ο λεπτό.

Στη φτωχή συγκομοιδή των τεσσάρων και πέντε βαθμών έμειναν Φιλοκτήτης Μελιβοίας και Αμπελόκηποι που θα πρέπει να ανακάμψουν γρήγορα εάν θέλουν να μην μπλέξουν σε περιπέτειες και σενάρια υποβιβασμού στην φετινή Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα ο «συνήθης ύποπτος», Άρης Καπετάνιος με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενούμενοι στο 84′ «δράστη» τον Γιώργο Λεσάι.

Αξίζει βέβαια να τονισθεί πως μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε προσπάθεια με σουτ του Μπλέρι Χίσα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Φιλοκτήτη Μελιβοίας, με τον Κοσμά να στέκεται τυχερός, βλέποντας τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Κώστας Παπαρίζος): Κοσμάς, Πλατσάς, Πασιάς Π., Πασιάς Δ., Λαδάς, Παπαρίζος (70′ Τσάκουλης), Γιαννακός (78′ Σπετίμ), Καπετάνιος, Βούρτουρας (85′ Καραμάνης), Μαλαχτάρης, Μυλωνάς.

Αμπελόκηποι (Ζήσης Χολέβας): Μπονόμι, Καραούλης, Βεργής, Καραγιάννης, Δούκας, Σούμπασης, Χίσα Μπ., Μπόλος (63′ Τσαούσι), Λεσάι, Μάτα (85′ Δόνος Λ.), Χίσα Τσ. (75′ Δόνος Άντ.).