Ο Λιάγκας μίλησε στο τέλος…

Στην μοναδική αναμέτρηση που περιελάμβανε το πρόγραμμα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας σήμερα, Σάββατο (28/01), ο Αστέρας Μελισσοχωρίου επικράτησε με 2 – 1 του Θερμαϊκού Στομίου, παρά του ότι έμεινε πίσω στο σκορ μόλις από το 2ο λεπτό της συνάντησης.

Στην κορυφή του 3ου Ομίλου διατηρήθηκε ο Αστέρας Μελισσοχωρίου, φτάνοντας τους 26 πόντους 11 αγώνες. Από την άλλη ο Θερμαϊκός Στομίου που αν και προηγήθηκε στο σκορ δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό από την αναμέτρηση, έμεινε στους 12 βαθμούς και σε περίπτωση συνδυασμού αποτελεσμάτων κατά την αυριανή ημέρα (Κυριακή, 29/01), μπορεί ακόμη και να μπει στην ζώνη του υποβιβασμού για πρώτη φορά την φετινή σεζόν.

Στο 2ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Γιάννης Τσιάρας με σουτ από μακριά, έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενουμένους, ένα σκορ το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Μελισσοχώρι πίεσε και πέτυχε το σκοπό του. Στο 65′ σε σουτ του Λιάγκα η μπάλα σταμάτησε στο «Γ» της εστίας του Στομίου, για να έρθει ο Μπακόλας στο 75′ να σημαδέψει έναν αντίπαλο και εν συνεχεία να στείλει την μπάλα στ δίχτυα του Φωτίου για το 1 – 1.

Την ολική ανατροπή πέτυχε ο Λιάγκας στο 87′ με σουτ από πλεονεκτική θέση, διαμορφώνοντας κατ΄ αυτόν τον τρόπο και το τελικό 2 – 1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Τζεμολάρι, Λώζος, Αβδουλάς, Γουργιώτης (80′ Αγγελούλης Λ.), Λιάγκας, Νούσιας (85′ Παπαδημητρίου), Βαλώζος (46′ Μπακόλας), Βογιατζής, Ζαφειρίου.

Θερμαϊκός Στομίου (Γιώργος Σκρέτας): Φωτίου, Καρέντζος, Μυλωνάς, Τοπάλης, Χατζηλιόντας (65΄Αλβανός), Αντωνίου, Λιάκος, Βλούχος, Οικονόμου (80′ Σελήνης), Πολύζος, Τσιάρας (85′ Χλωρός).