Ο Μάρκος είπε τη τελευταία λέξη…

Νίκη ανάσα για τη Νίκη Νίκης απέναντι στη Δήμητρα μέσα στην Αγιά. Με τη νίκη αυτή οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους εννιά βαθμούς. Από την άλλη η Δήμητρα Αγιάς παρέμεινε στους τρεις βαθμούς φλερτάροντας επικίνδυνα με την ουρά, αν και είναι ακόμα πολύ νωρίς η εξέλιξη του πρωταθλήματος.

Κεντρικός πρωταγωνιστής γι’ αυτό το τρίποντο της Νίκης Νίκης, ο Μάρκςο Βιλανακάκης που με το τέρμα του στο 75′ χάρησε τη νίκη στην ομάδα του.

Ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με ένα σουτ “κεραυνό” έξω από τη μεγάλη περιοχή αφήνοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα απλό θεατή να βλέπει την μπάλα να καταλήγει την εστία για 0 – 1.

Η απάντηση ήρθε από την ομάδα της Δήμητρας στο δεύτερο ημίχρονο στο 56′ με τον  Σαμαρά να κερδίζει τους αντίπαλους αμυντικούς στον αέρα και με κεφαλιά να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια κάνοντας το 1 – 1.

Ο Βιλανάκης όμως κρατούσε το καλύτερο για το τέλος και με μία αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ στο 75′ έξω από την μεγάλη περιοχή, χάρισε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα του αποδεικνύοντας πως γελά καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος.

Δήμητρα Αγιάς (Βαγγέλης Μάνος): Φιλοκώστας, Γεωργουβίτσας, Μανολακούδης, Μούσιος, Βερβέρης, Δεληγιάννης, Χριστοδούλου, Χατζής (40′ Σαμαράς), Φλώρο (70′ Διαμάντης), Βλάχος (60′ Μυλώνας), Τσαγκαλάς.

Νίκη Νίκης (Κώστας Παπαρίζος): Κωνστάντος, Πετρίκης, Μοράβας, Σαρακατσιάνος, Παναγιωτόπουλος, Πάνος (50′ Δεσλής), Δημητρίου, Χίος, Σφέτσος, Βιλανάκης Μ., Τέγος (90′ Νικορδάνος).