Ο Μιχάλης Τσουμάνης έσωσε τη παρτίδα στο 90’+5′ για τον Ιπποκράτη!

Ένα πολύ ενδιαφέρον ματς δεν ανέδειξε νικητή στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’», καθώς Ιπποκράτης και Κεραυνός Δένδρων αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ, 2 – 2!

Ο Μιχάλης Τσουμάνης στο τελευταίο κυριολεκτικά λεπτό έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του Θανάση Κολονιώτη, σε ένα ματς που περιείχε τέσσερα γκολ, κόκκινη κάρτα, πολλές μονομαχίες και σημαντικές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.

Με αυτό τον βαθμό, ο Ιπποκράτης έφθασε τους είκοσι έξι βαθμούς και την όγδοη θέση, ενώ η ομάδα του Μίλτου Ταυλαρίδη συνεχίζει σταθερά στη τρίτη θέση της βαθμολογίας έχοντας τριάντα εννέα βαθμούς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και μόλις στο 1ο λεπτό, ο Βαγγέλης Πέρπερας απείλησε με σουτ από θέση τετ – α – τετ όμως ο Μπονόμι αντέδρασε σωστά και έδιωξε μακρυά.

Τέσσερα λεπτά μετά, ήρθε η σειρά του Ιπποκράτη να απειλήσει με τον Γιώργο Μπλάνα να τροφοδοτεί τον Μιχάλη Τσουμάνη και ο τελευταίος πλάσαρε για να διώξει όπως – όπως ο Θάνος Χαλκιάς.

Ο Ότι Φραχόλι πλάσαρε από τα δεξιά στο 7ο λεπτό και πάλι για τους γηπεδούχους, όμως αυτή τη φορά ο μεσοεπιθετικός του Ιπποκράτη δεν βρήκε στόχο και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Κεραυνού Δένδρων.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, οι «πορτοκαλί» πήραν προβάδισμα στο σκορ. Ο Μαραμής σούταρε και ο Θάνος Χαλκιάς απέκρουσε αρχικά, με τον Ρενάτο Φραχόλι να πλασάρει από κοντά και να κάνει το 1 – 0 για την ομάδα του Θανάση Κολονιώτη.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Μίλτος Ταυλαρίδης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Γκαμπέτα, Γκάτη και Παπαχατζή, με τη παρουσία των τριών παικτών όπου και ανέβασαν τον ρυθμό στον Κεραυνό Δένδρων.

Στο 54ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι λοιπόν κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Μανώλη Βόραδα και ο Γκάτης με εύστοχη εκτέλεση έφερε το ματς στα ίσια.

Μάλιστα, στο 66ο λεπτό ήρθε η ανατροπή του σκορ και το 1 – 2 για το σύνολο του Μίλτου Ταυλαρίδη με τη κοντινή προβολή του Σερδένη που κέρδισε τον Μπονόμι κι ενώ είχε δημιουργηθεί σύγχυση στην άμυνα του Ιπποκράτη.

Στη συνέχεια του ματς οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ, ενώ οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ισοφάριση και το 2 – 2.

Τελικά, αυτό συνέβη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Μιχάλη Τσουμάνη να πλασάρει τον Θάνο Χαλκιά και να στέλνει τη μπάλα στο βάθος της εστίας για το 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ…

Και όλα αυτά ενώ στο 88ο λεπτό ο Αχιλλέας Καλέσης αποβλήθηκε από τον κ. Αγγελούλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα σε ποδοσφαιριστή του Ιπποκράτη…

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Μπονόμι, Μαραμής, Κοντογιώργος, Χύσα (), Μονάντερος, Τσουμάνης Ελ., Φραχόλι Ότ., Μπλάνας, Τσουμάνης Μ., Φραχόλι Ρ., Μπούζο.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Χαλκιάς, Μπακού (), Καλέσης Αχ., Δασκαλόπουλος, Καρράς (), Καλέσης Απ., Τσούτσος, Τσιγάρας, Σερδένης, Βόραδας, Πέρπερας.