Ο Μουσιάρης «έσπασε» το αήττητο του Τυρνάβου

Ο Δαμασιακός ήταν ο μεγάλος νικητής στο γειτονικό ντέρμπι με τον Τύρναβο 2005 στην 20η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας. «Χρυσός» σκόρερ για το συγκρότημα του Δημήτρη Μπουκουβάλα ο Δημήτρης Μουσιάρης!

Μεγάλης σημασίας νίκη λοιπόν πέτυχε ο Δαμασιακός στην αγωνιστική αυτή και έφθασε έτσι τους είκοσι τέσσερις βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Αντίθετα, το συγκρότημα του Βαγγέλη Τζιόλα έχει ένα βαθμό παραπάνω δηλαδή είκοσι πέντε και βρίσκεται δύο θέσεις πάνω από τη ζώνη των πλέι άουτ.

Στο 22ο λεπτό ο Στέλιος Λούτσος βρήκε δίχτυα με ωραίο τελείωμα από πάσα του Ντόκου και έδωσε το προβάδισμα στον Δαμασιακό.

Στην επανάληψη του αγώνα και στο 50ο λεπτό ο Στέλιος Πατσιωτός έφερε το ματς στα ίσια για τον Τύρναβο και πέτυχε το 1 – 1 με κοντινό πλασέ.

Κι ενώ βαδίζαμε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης στο γειτονικό ντέρμπι, ο Δημήτρης Μουσιάρης «μίλησε» στο φινάλε με πλασέ από λάθος άμυνας των παικτών του Τυρνάβου και με το δικό του γκολ ο Δαμασιακός πήρε τους τρεις βαθμούς με σκορ 1 – 2!

Ακόμη, οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες με τους Στέλιο Λούτσο (35′) και Μιχάλη Γκαντρή (80′), ενώ οι γηπεδούχοι είχαν τις δικές τους στιγμές με τους Στέλιο Πατσιωτό (75′) και Γιώργο Ντονούδη (83′).

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς, Πατσής, Καρράς, Δασκαλόπουλος (46′ Κοκόμπελης), Αυλογιάρης, Νταναβάρας, Ντονούδης, Λιάκος (65′ Ιωαννίδης), Κατσαρός, Μπάκος Ι., Πατσιωτός (87′ λ.τ. Κατσαβός).

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Μιγδάνης, Γεωργατζιάς, Μπακαΐμης, Ντόκος, Ιωαννίδης, Μουσιάρης, Δούκας, Νάτσης (60′ Τσιάλτας), Λούτσος (85′ Λέτσιος), Γκαντρής (90′ Αγραφιώτης), Φούντας (65′ λ.τ. Αμπατζίδης).