Ο Μπάμης «καθάρισε» για τον Ηρακλή

Νίκη που τον διατηρεί στο -3 από τον Οικονόμο Τσαριτσάνης κόντρα στα Βούναινα με 1 – 0, πέτυχε ο Ηρακλής Λάρισας, με μοναδικό σκόρερ της αναμέτρησης, τον Λευτέρη Μπάμη με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα.

Με τη νίκη αυτή οι γηπεδούχοι ετοιμάζονται πλέον για τα πλέι-οφ ανόδου στη Γ΄ Εθνική, ενώ από την άλλη η ομάδα των Βουναίνων ήδη σχεδιάζουν τα πλάνα τους ενόψει και της προσπάθειας που θα κάνουν για αποφυγή του υποβιβασμού στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας στα πλέι-άουτ της «μεγάλης» κατηγορίας.

Μετά από ένα φτωχό πρώτο μέρος, ο Λευτέρης Μπάμης με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα κατάφερε να κερδίσει τον Νίκο Ζεϊμπέκη λίγα λεπτά μετά την αποβολή του Κώστα Ξαφάρα με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα για τους φιλοξενουμένους στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι είχαν τόσο δοκάρι στο 75′ με τον Φορτομάρη ενώ στην εκκίνηση του δευτέρου μέρους και στο 48′ είχαν και χαμένο πέναλτι με τον Ζαφειρίου.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Αναστασίου, Πατσής, Φορτομάρης, Λάμπρου, Γιαννακόπουλος, Μπάμης, Νάστας (85′ Φώτος), Κοντοθανάσης, Γκιουρσάνης (80′ Πίρε), Ζαφειρίου (90′ Φουρίκης), Αποστόλου (90′ Χρηστίδης).

Α.Ε. Βουναίνων (Θοδωρής Εμμανουήλ): Ζεϊμπέκης, Τσανάς, Κατσιώτης, Χατζηλιάδης Γ., Ξαφάρας Μερτζανίδης Η., Καρέντζος, Νταναβάρας, Χριστοδούλου Κ., Καζάνι Κ., Μερτζανίδης Φ.