Ο Μπα(Χ)τσιβάνος της έδωσε τον βαθμό!

Ο Στέλιος Μπαχτσιβάνος έδωσε τον πολύτιμο βαθμό στη Δόξα Αργυροπουλίου στο γειτονικό ντέρμπι με τον Φαλανιακό για την 23η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας!

Το 2 – 2 ήταν το τελικό σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες που αγωνίστηκαν για διαφορετικούς λόγους, μιας και η νίκη και οι τρεις βαθμοί ήταν σημαντικοί για τους δύο συλλόγους.

Με αυτό τον βαθμό, η ομάδα των Κώστα Τσιάγκου και Σπύρου Μπέλτσιου έφθασε τους είκοσι τρεις βαθμούς στην ενδέκατη θέση, ενώ το σύνολο των Τάσου Μπεριτζά – Κώστα Παπαρίζου έφθασε τους πενήντα δύο βαθμούς στη τρίτη θέση.

Μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα το Αργυροπούλι πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Σπύρος Μπέλτσιος εκτέλεσε φάουλ και ο Θάνος Νικολακούλης με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους.

Στο 14ο λεπτό του αγώνα ήρθε η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 για τον Φαλανιακό με τον Γιώργο Λεσάι με ιδανικό τελείωμα, ενώ γρήγορα – γρήγορα και στο 32′ ήρθε η ανατροπή του σκορ για τους φιλοξενούμενους με τον Χρήστο Λυγούρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 80ο λεπτό, το Αργυροπούλι ισορρόπησε το ματς με τον Ζήση Παραφέστα να βρίσκει τον Στέλιο Μπαχτσιβάνο και ο τελευταίος με σουτ κέρδισε τον Βασίλη Μάλτζαρη για το 2 – 2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Εκτός των τεσσάρων γκολ στον αγώνα, οι γηπεδούχοι είχαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Καλόγηρο και Αποστόλη Τσιάγκο και οι φιλοξενούμενοι με τους Γιώργο Λεσάι και Κώστα Τσιάκο…

Δόξα Αργυροπουλίου (Κώστας Τσιάγκος – Σπύρος Μπέλτσιος): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Νικολακούλης, Σακοράφας Βασ., Σακοράφας Βαλ., Παραφέστας, Φουρτούνας, Τσιάγκος (46′ Λεσάι), Καλόγηρος (75′ Πλιάτσικας), Βογιατζής (70′ Καρακίτσιος), Μπέλτσιος (90’+1′ Μάττος).

Φαλανιακός (Τάσος Μπεριτζάς – Κώστας Παπαρίζος): Μάλτζαρης, Παππάς (88′ Φουσίκας), Αντωνόπουλος, Σούλι, Φλώρος Β., Λυγούρας Β. (76′ Καρυώτης), Πανταζής Γ. (28′ λ.τ. Πανταζής Ηλ.), Μπλέντι, Λυγούρας Χρ., Τσιάκος (70′ Ντανίκας), Λεσάι.