Ο Μπόντε οδήγησε τη Λάρισα 2012 στη νίκη!

Την εντός έδρας νίκη με 2 – 1 απέναντι στον Τύρναβο 2005 πανηγύρισε η Λάρισα 2012, παιχνίδι το οποίο διεξήχθη για τη πρώτη αγωνιστική των πλέι άουτ στην Α΄τοπική κατηγορία.

Το συγκρότημα του Σπύρου Μπέλτσιου με δύο γκολ του Ντέιβιντ Μπόντε (14′, 53′), επικράτησε του συνόλου του Βαγγέλη Τζιόλα και οι δύο ομάδες έχουν από τέσσερις βαθμούς. Η Λάρισα 2012 είναι στη πρώτη θέση καθώς υπερτερεί στα μεταξύ τους παιχνίδια στους αγώνες των πλέι άουτ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ντέιβιντ Μπόντε λοιπόν βρήκε δίχτυα στο 14ο λεπτό με ωραίο σουτ στη κίνηση μετά από ενέργεια και πάσα του Έρβιν Πετκολάι κι έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, ενώ ο Στέλιος Πατσιωτός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 28ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσια, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Αποστόλης Λιάκος.

Στο δεύτερο μέρος της συνάντησης στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α΄», η ομάδα του Σπύρου Μπέλτσιου πήρε εκ νέου το προβάδισμα ξανά με σκόρερ τον Ντέιβιντ Μπόντε στο 53′ με κοντινό πλασέ, ύστερα από σουτ του Αποστόλη Τσιάγκου που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να πετύχουν κάποιο γκολ, με τον Ντέιβιντ Μπόντε (56′ δοκάρι) και με τον Έρβιν Πετκολάι για τη Λάρισα 2012, όπως και με τον Αποστόλη Λιάκο (90′), όμως το 2 – 1 έμεινε έως το φινάλε και η Λάρισα 2012 πήρε μία πολύ σημαντική νίκη στο πρώτο παιχνίδι των αγώνων των πλέι άουτ.

Λάρισα 2012 (Σπύρος Μπέλτσιος): Παπαζήσης, Κίτσιος Π., Κουκουτσέλος, Φλώρος Π., Πετκολάι, Κίτσιος Δ., Κόκκινος, Τσιάγκος, Μπόντε, Δημόπουλος, Σκέντζας.

Τύρναβος 2005 (Βαγγέλης Τζιόλας): Χαλκιάς, Πατσής, Δασκαλόπουλος (80′ Γκουγκουλιάνας), Αυλογιάρης, Κόκκας, Καρράς (60′ Τσέσμα), Κατσαβός, Κατσαρός, Λιάκος, Μπάκος Ι., Πατσιωτός (70′ λ.τ. Ιωαννίδης).