Ο Νίκος Μπατζέλας «καθάρισε την… μπουγάδα»

Μία νίκη πιο κοντά στην είσοδο στα πλέι-οφ ανόδου, έφτασε το Μαυροβούνι, κερδίζοντας με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0 τον Όλυμπο στους Γόννους, μένοντας σε τροχιά πλέι-οφ. Μοναδικός «δράστης» της αναμέτρησης στο 82ο λεπτό ο Νίκος Μπατζέλας.

42 έκανε τους βαθμούς της η ομάδα του Λάζαρου Αγγλόπουλου που αύξησε τη διαφορά από το 6ο Ελευθεραί στους δύο βαθμούς, μειώνοντας από την 4η θέση και την Ακαδημία Τυρνάβου στον πόντο. Από την άλλη, η ομάδα του Ολύμπου Γόννων παρέμεινε εντός επικίνδυνης ζώνης των πλέι-άουτ, μένοντας στην 12η θέση με 23 βαθμούς και δύσκολα θα αποφύγει τα… μπαράζ παραμονής.

Μόλις στο 10ο λεπτό το Μαυροβούνι είχε δοκάρι σε προσπάθεια του Σάπιου. Ο Σάπιος έπιασε ένα σουτ, είδε όμως τον κίπερ του Ολύμπου Γόννων να αποκρούει τη προσπάθεια του παίκτων των «πετεινών» με τη μπάλα στη συνέχεια της απόκρουσης να βρίσκει και στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Τελικά το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε στο 82ο λεπτό ο Νίκος Μπατζέλας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, δίνοντας παράλληλα και τη νίκη τρίποντο για τους «πετεινούς».

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Τατσέλος (90′ Νότας), Μαντζαφούλης, Παπαμάνος, Σάπιος, Τριάντης, Μπατζέλας, Μπάγκας, Ακριβόπουλος (90′ Ατέσης), Πάτας (90’+1′ Γερμάνης), Κολιοφούτης.