Ο Παληγιάννης οδήγησε την Συκέα στη νίκη

Με εμφάνιση σούπερ σταρ, ο Παληγιάννης οδήγησε τον Α.Ο. Συκέας στην επιβλητική νίκη με 3 – 0 στο γειτονικό ντέρμπι με την Αναγέννηση Ευαγγελισμού, πλασάροντας την ομάδα του Κώστα Καραλή στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου Ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Ο νεαρός επιθετικός κέρδισε το πέναλτι, όπου ο Α.Ο. Συκέας πήρε το προβάδισμα στο παιχνίδι, ενώ πέτυχε τα άλλα δύο τέρματα της ομάδας του για να διαμορφωθεί το τελικό 3 – 0.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Παληγιάννης κέρδισε πέναλτι και ο Τέλλιος δεν αστόχησε για το 1 – 0, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και με την εκκίνηση αυτής, ο Παληγιάννης βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά στο παιχνίδι. Μετά από εξαιρετική βαθιά μπαλιά του Τάχατου στον κενό χώρο, ο Παληγιάννης κέρδισε τον Κατή για το 2 – 0, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Παληγιάννης και πάλι χρήστικε σκόρερ, παίρνοντας αυτήν την φορά στην ασσίστ από τον 14χρονο, Θανάση Κατσιγιάννη.

Α.Ο. Συκέας (Κώστας Καραλής): Λιάκος, Χασιώτης (50′ Κατσιγιάννης Β.), Κατσαντώνης, Παλάσκας, Κουλιούμπας, Ζιώζιας Ν., Τάχατος (46′ Κατσιγιάννης Αθ.), Μπλιάμπλιας (65′ Ζιώζιας Δ.), Καρατζιόλης (80′ Καλογιάννης), Τέλλιος, Παληγιάννης.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χρήστος Κότυλης): Κατής, Βαλατσός, Τρικάλης (50′ Μουταφίδης), Γραμμένος, Μπατσίλας, Μπουζούκης, Ζέγκα, Κότυλης (70′ Ντούμος), Λιούρας, Καρέλας (70′ Νταλίπι), Τσάτσος (85′ Λιούρας).