Ο Πατσιωτός έδωσε την Πρωτιά στη Γιάννουλη!

Σπουδαίο διπλό κατάφερε να πάρει η ομάδα της Δήμητρας Γιάννουλης καθώς επιβλήθηκε με 2 – 1 της ΑΕΔ Νίκαιας στην έδρα της Νίκαιας και πλέον είναι μόνη πρώτη στην βαθμολογία της Α΄ΕΠΣΛ καθώς εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το «στραβοπάτημα» του Φαλανιακού και την ισοπαλία που πήρε με αντίπαλο τον Παραπόταμο. Χρυσός σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ο Στέλιος Πατσιωτός καθώς σημείωσε και τα δύο τέρματα της Γιάννουλης.

Στο 21ο λεπτό η ομάδα του Γιάννη Μπουρνάκα προηγήθηκε με τον Στέλιο Πατσιωτό αφού μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τζουβάρα και πραγματοποίησε το 0 – 1 για την Γιάννουλη.

Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε για τον καλύτερο παίκτη του 2013 και την “χρυσή” μπάλα, πατώντας εδώ.

Έξι λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό η Δήμητρα Γιάννουλης διπλασίασε τα τέρματα της και πάλι με τον ομώνυμο σκόρερ, Στέλιο Πατσιωτό αφού μετά από ωραία συνεργασία του Σπανού και του Μπαρούτα, ο πρώτος έσπασε όμορφα την μπάλα στον ικανότατο επιθετικό και με δυνατό σουτ «έγραψε» το 0 – 2 για τους φιλοξενούμενους.

Η μείωση του σκορ σε 2 – 1 ήρθε από τον Ψαρούλη στο 35ο λεπτό με ωραίο σουτ από πλάγια θέση από το ύψος της περιοχής.

ΑΕΔ Νίκαιας (Μίλτος Ζιάκας): Τζουβάρας, Καραμπούζης, Ακρίβος (65′ Χριστοδούλου), Ψαρούλης (85′ Γεωργόπουλος), Χονδρονάσιος, Ανδρέου, Στατήρης, Μπακαρτζής, Σβερκούλης, Νούσιος (40′ λ.τ. Γαρυφαλλόπουλος), Μπούκας.

Δήμητρα Γιάννουλης (Γιάννης Μπουρνάκας – Βασίλης Μπακογιάννης): Γκικούδης, Φατούρας, Μπαρούτας, Κοντοδήμος, Σουφχάρας, Γεωργούλας, Μανάκας, Κοταρέλας (86′ Τέγος), Μακανίκας (75′ Θώμος), Σπανός (89′ Γκαλγκανόπουλος), Πατσιωτός.