Ο Περδίκης «μίλησε» στο 90′ για τον Αετό!

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε ο Αετός Αμυγδαλέας, καθώς κέρδισε τον Αμπελωνιακό στην έδρα του με 2 – 1 για τη 18η «στροφή» της Α΄τοπικής κατηγορίας. «Χρυσός» σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Σωτήρης Περδίκης!

Η νίκη για την ομάδα του Μάκη Αλεξούδη ήρθε στο 90′, με τον Σωτήρη Περδίκη να δίνει μεγάλη νίκη για τον Αετό και να φθάνει η ομάδα τους δέκα επτά βαθμούς.

Από την άλλη, οι «πράσινοι» του Κώστα Μαντζιώκα έμεινε στους είκοσι επτά βαθμούς και την έκτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας, μετά και την ήττα αυτή.

Στο 16ο λεπτό του αγώνα ο Μίμης Κουρούκας εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας του Αμπελωνιακού και με ψύχραιμο πλασέ έβαλε μπροστά τον Αετό στο σκορ.

Εννέα λεπτά μετά, ο Δημήτρης Αλεξανδρής βρήκε με κάθετη πάσα τον Βαγγέλη Βαλατσό κι εκείνος με ωραίο σουτ έκανε το 1 – 1 και έφερε το ματς στα ίσια.

Στη συνέχεια του αγώνα, οι δύο σύλλογοι είχαν τις ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε και τους τρεις βαθμούς της νίκης, με τον Αετό να φθάνει τελικά σε αυτό.

Ο Παρασκευούδης τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Σωτήρη Περδίκη και ο τελευταίος με σουτ στη κίνηση στο 90′ κέρδισε τον Βαγγέλη Φαρμάκα και έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στο σύνολο του Μάκη Αλεξούδη!

Αετός Αμυγδαλέας (Μάκης Αλεξούδης): Κωνσταντίνου, Καλαϊτζής (80′ Ντάσκας), Βαρλιάγκας (70′ Φιλίππου), Περδίκης, Παπακωστούλης, Παραφέστας, Παπαδήμου (60′ Ανδριανόπουλος), Παρασκευούδης, Κουρούκας (85′ Πλης), Τσεκούρας, Ντάλλας.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Φαρμάκας, Γούτος, Δαλακώνης, Μεσημέρης, Φουδούλης, Χατζούλης, Μητρούσκας (89′ Χότζα), Αλεξανδρής, Καραλής (82′ Καραγιάννης), Βούκιας (75′ Αλατάς), Βαλατσός (68′ Κατσής).