Ο Πετράκης έδωσε τη κορυφή στον Οικονόμο!

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στη μεγάλη του νίκη επί του Οικονόμου Τσαριτσάνης, ο Ηρακλής Λάρισας, χάνοντας δύο σημαντικούς βαθμούς στην έδρα του, παραχωρώντας ισοπαλία (1 – 1) στον Κίσσαβο Συκουρίου. Προηγήθηκαν με τον Γιαννακόπουλο οι γηπεδούχοι, ισοφάρισαν με τον Πετράκη οι φιλοξενούμενοι.

Μπορεί ο Ηρακλής Λάρισας να πήρε τον έναν βαθμό της ισοπαλίας από την αναμέτρηση αυτήν, όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει τη κορυφή της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας, βλέποντας τον Οικονόμο να κερδίζει τη Λάρισα 2012 (3 – 2) και να περνά εκείνος και πάλι στη κορυφή της «μεγάλης» κατηγορίας (με έναν βαθμό διαφορά) μετά από 24 παιχνίδια.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφερεραν να προηγηθούν στο σκορ στο 15ο λεπτό με τον Θάνο Γιαννακόπουλο, δίχως όμως να αξιοποιούν τις φάσεις που είχαν για να «τελειώσουν» την υπόθεση… νίκη και μοιραία στην επανάληψη δέχθηκαν το τέρμα της ισοφάρισης που τους κόστισε την πρωτιά της κατηγορίας.

Για τον Κίσσαβο Συκουρίου στο 67ο λεπτό, σκόρερ χρίστηκε ο Μάνος Πετράκης που δεν αστόχησε, από ασσίστ που πήρε από τον Δημήτρη Πλιάγκα, διαμορφώνοντας το τελικό, 1 – 1.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Αναστασίου, Λάμπρου, Γιαννακόπουλος, Μόσχος, Ψωμολιάς, Νάστας (85′ Φορτομάρης), Κοντοθανάσης, Χρηστίδης (65′ Γκιουρσάνης), Πίρε (70′ Φώτος), Ζαφειρίου, Αποστόλου.

Κίσσαβος Συκουρίου (Φερραίος Γιαννακός – Λευτέρης Τέας): Φαρμάκας, Αγγέλης, Γκαμπέτας (85′ Δίχρης), Χριστιανίδης, Κουτσοκέρας, Τσιανάκας, Αργύρης, Παυλόπουλος, Μάντζαρης, Πλιάγκας (90′ Καρβούνης), Πετράκης.